Aktuality

Proti nováčikovi správny prístup aj želaný výsledok

INTER BRATISLAVA – SLÁVIA SPU NITRA 92:59

PRIEBEH: Zápas, v ktorom išlo všetko podľa predpokladov. Interisti dominovali od úvodu takmer až do konca, nedovolili žiadnu dramatickú zápletku, a tak tréner Danilo Rakočevič mohol v záverečných minútach prenechať všetko v rukách mladých odchovancov, ktorí napokon doviedli súboj do víťazného konca – 92:59.

BOD ZLOMU: Asi nejde hovoriť o jednom momente. Ak áno, nastal zrejme už pred úvodným rozskokom, keď si interisti uvedomili, že žiadny zápas sa nevyhrá sám. Nováčika, ktorému už v 2. kole vonku naložili 83:48, nepodcenili, od úvodu tak hrali koncentrovane, dôsledne a kontrolovali vývoj stretnutia. Odpor Nitranov definitívne zlomili zrejme po zmene strán.

REČ ČÍSEL: Len 7 strát proti agresívnym hosťom je dobrou vizitkou. Opäť sme sa však nechali „preskákať“ 47-54 a Nitranom sme dovolili až 19 útočných doskokov, čo by iný súper určite trestal oveľa prísnejšie než ligový nováčik.

HRDINA: Antonio Daye odohral len vyše 18 minút, no stihol nastrieľať 26 bodov. Ozren Pavlovič za necelých 23 minút prispel 24 bodmi a 14 doskokmi. Toto boli kľúčové postavy v čase, keď Inter lámal stretnutie vo svoj prospech.

ČO ĎALEJ? Budúcu sobotu cestujeme do Lučenca, kde narazíme na zlepšujúci sa domáci BKM vedený novým španielskym koučom Jordim Guardíom. Doma sa najbližšie ukážeme v sobotu 25. novembra, keď si zmeriame sily s ambicióznou Spišskou Novou Vsou, ktorej máme čo vracať, keďže Rytierom sme v 4. kole podľahli 63:97.

X

ŠTATISTIKY:

INTER BRATISLAVA – SLÁVIA SPU NITRA 92:59

(31:18, 20:15, 31:13, 10:13)

INTER: Daye 26, Pavlovič 24, Sudžum 10, Adomavičius 3, Hudec 3 (R. Ondruš 12, Szabó 10, Moses 4, M. Koller 3, Ďurečko 0, Pospíšil 0).

Tréner: D. Rakočevič.

NITRA: Urban ml. 15, Žiak 12, Kotásek 7, P. Vojtek 6, J. Vojtek 3 (Nuhu 9, Jordan 5, Mäsiar 2, Linder 0, Tchúr 0, Stojanov 0).

Tréner: Ľ. Urban.

TH: 24/15 – 18/12.

FAULY: 20 – 22.

TROJKY: 31/11 – 25/3.

DIVÁCI: 120.

ROZHODCOVIA: Šarišský, Bartoš, Stopka.

X

POVEDALI PO STRETNUTÍ

Danilo RAKOČEVIČ (tréner Interu): „Dnes treba hráčov pochváliť. Mali dobrý prístup. Začali sme správne, odohrali sme solídny prvý polčas. V tretej štvrtine sme potlačili, čo to dalo. Mohli sme tak dať priestor všetkým, najmä našim mladým basketbalistom, ktorí si dobre zahrali, dali nejaké koše. Aj oni môžu byť spokojní. Teraz máme celý týždeň, aby sme sa pripravili na Lučenec. Musíme dobre potrénovať a odstrániť nejaké veci, čo sa nám stávali. Cieľ je byť lepší každým dňom.“

Richard ONDRUŠ (hráč Interu): „Po troch prehrách máme dôvod na spokojnosť. Je to veľmi dobrý pocit konečne zvíťaziť. Najmä doma, pred našimi fanúšikmi. Tešíme sa z výhry, veľa to pre nás znamená a dúfam, že v tomto trende budeme pokračovať aj naďalej.“

Ľubomír URBAN (tréner Nitry): „Myslím, že súdny divák, aj znalec, pri pohľade na jednotlivé družstvá vie, kde sme. Pre nás je každý zápas určitá skúsenosť. Budujeme zázemie preto, aby sme boli v budúcnosti konkurencieschopní. Nemôžeme preskočiť niekoľko etáp. Asi je nám treba trpezlivosť na pretrpenie aj takýchto stretnutí.“

Ľubomír URBAN ml. (hráč Nitry): „Takisto ako proti Komárnu alebo predtým proti Prievidzi, stav bol nepriaznivý, dokonca dvojciferný, cez polčasovú prestávku sme si ale povedali, že sa nevzdáme, že nemáme čo stratiť a že na nás nie je vyvíjaný tlak, že musíme vyhrať. A tak sme bojovali, išli sme až do konca. Tento raz nám síce nevyšlo dotiahnuť to na nižší rozdiel, ako proti Komárnu, ale spokojný s tým prístupom.“


Zoznam aktualít

Naši partneri