Inter v poslednej minúte prišiel o víťazstvo

ZÁPLETKA: Inter vstupoval do nedeľného zápasu v Komárne po dvoch prehrách v rade a bez Gorana Bulatoviča. Keďže Spišská Nová Ves i Levice hrali už v sobotu, žlto-čierni vedeli, že ak na horúcej pôde neuspejú, tak stratia vedúcu pozíciu Niké SBL. Ešte silnejšou motiváciou však bolo podať „plnokrvný“ výkon a vrátiť sa na víťaznú vlnu, na ktorej Bratislavčania boli ešte nedávno, keď dosiahli sedem víťazstiev v rade, z toho šesť ligových.

PRIEBEH: V prvej štvrtine rozohrali interisti výbornú partiu a po desiatich minútach viedli 24:15. V druhej však neudržali tempo, v obrane nechávali viac priestoru, ktorý Komárňania zužitkovali a postupne znížili, ba na moment sa aj ujali vedenia 29:27. Inter potom znova šliapol do pedálov, odskočil až na +6, ale domáci pred polčasom skorigovali na 36:38.

Dobré pasáže v tretej štvrtine spôsobili, že Inter išiel do záverečnej časti s desaťbodovým náskokom. Po koši J. P. Moormana viedol aj 61:49 a neskôr po technickej chybe, ktorú si v 32. minúte vykoledovala lavička domácich, ešte 62:52.  Škoda následnej straty! Hostia odpovedali dvomi trojkami Martina Danieliča na 58:62 a keď Samuel Volárik v 33. znížil na 60:62, náskok bol fuč. Začala sa vojna nervov, v ktorej mali žlto-čierni navrch, odskočili aj na +7, ale zhruba minútu a pol pred koncom domáci znova vyrovnali. Jonas Zakas trojkou poslal Inter do vedenia 76:73, ale Volárik priblížil Komárňanov na 75:76 a DeMarkus Stuckey ich 34 sekúnd pred klaksónom poslal do vedenia 78:76. Inter reagoval zle, v útoku stratil loptu a domácim dožičil trestné hody. Jeden premenili. Po ďalšom timeoute vyšli Bratislavčania znova naprázdno, keď Moormanova trojka bola prikrátka a oni museli znova faulovať. Komárno jedným trestným Shana Gatlinga upravilo na konečných 80:76

REČ ČÍSEL: Streľbu za 2 body sme mali len na úrovni 41%, kým domáci 56%. Dokázali sme ich prevýšiť na doskoku (49-40), mali sme o jednu asistenciu viac (13-12) a stratili len o dve lopty viac (15-13). Aj to svedčí o vyrovnanosti stretnutia, v ktorom Inter síce po väčšinu duelu viedol, ale nakoniec prehral. Z individuálnych výkonov zaujalo 22 bodov Jonasa Zakasa, 21 bodov a 9 doskokov J. P. Moormana, či double-double Tomasa Zdanavičiusa, autora 13 bodov a 11 doskokov.

ČO ĎALEJ? V stredu o 19:00 privítame v hale na Vietnamskej ulici Iskru Svit. Cítime, že potrebujeme zlomiť negatívnu sériu, ktorá prišla po nedávnej šnúre skvelých víťazstiev. Veríme, že nás v tom fanúšikovia nenechajú samotných a znova bude „plný dom“. Lístky sa dajú kúpiť aj z pohodlia vlastnej obývačky prostredníctvom siete Predpredaj.sk.