Aktuality

S odchovancami to myslíme aj naďalej vážne

V júni Richard Ondruš oslávil 17. narodeniny. Už predtým, počas uplynulej sezóny, absolvoval premiéru v najvyššej mužskej súťaži. V základnej časti nastúpil na štyri stretnutia, v ktorých priemerne odohral osem a pol minúty a dosiahol 2,8 bodu. V jednom zápase play-off pridal ďalšie dva body. Mládežnícky reprezentant Slovenska alternujúci na rozohrávke i krídle tak zatiaľ len naberal skúsenosti. Súčasťou A-tímu Interu bude aj v nadchádzajúcom ročníku a bude tak mať príležitosť rozvíjať svoj talent, ktorý zdedil po otcovi, niekdajšom kapitánovi Interu a bývalom reprezentantovi, nielen v mládežníckej pyramíde, ale aj v Niké SBL.

„Určite môžeme byť radi, že zostávajú naši mladíci, ktorým sme minulý rok dávali priestor v najvyššej mužskej súťaži. Myslím si, že môžu byť radi, že sú súčasťou Interu Bratislavu a majú príležitosť zahrať si extraligu. Ukázali nám, že to berú zodpovedne a že sa snažia. Dúfam, že každým dňom budú viac a viac napredovať a neprestanú sa snažiť. Uvidíme, koľko si zaslúžia odohrať v ďalšej sezóne Niké SBL, ale od nás všetkých v klube majú podporu,“ skonštatoval tréner Danilo Rakočevič.

Inter najskôr oznámil, že A-tím aj v nadchádzajúcom ročníku Niké SBL povedie spomínaný čiernohorský tréner Rakočevič. Z hráčskeho kádra bolo zverejnených už skôr viacero mien. Na Pasienkoch bude pokračovať čiernohorský veterán Goran Bulatovič, ďalší veterán Marek Kozlík a popri nich aj nádejní odchovanci Róbert Hudec a Viliam Ďurečko. Prvou zahraničnou posilou sa stal Američan Dante Moses a následne pribudol aj jeho krajan Braxton Bertolette. Ďalším do partie sa stal člen širšieho kádra naše reprezentácie Milan Szabó. Predposledným menom bol na sklonku júna bosniansky podkošový hráč Gojko Sudžum a po ňom nasledovala správa, že klub sa dohodol na ďalšej spolupráci aj s Martinom Kollerom.

                               


Zoznam aktualít

Naši partneri