Inter u rivala vyhral (takmer) stratený zápas

BC PRIEVIDZA – INTER BRATISLAVA 84:86 PP

PRIEBEH: V Prievidzi na seba narazili tabuľkoví susedia. V hre bola šiesta priečka a príležitosť zaútočiť na vyššie pozície. Prievidza sa v ostatnom čase dobre rozohrala, kým Inter mal za sebou smolnú domácu prehru s Levicami po kontroverznej koncovke a na ihriskách súperov výsostne negatívnu bilanciu 1-5. Nezačal však zle. A ešte lepšie skončil...

V prvej časti sa obaja súperi opakovane vystriedali vo vedení. Len tesne ju vyhral Inter 20:19. V druhej desaťminútovke sa váhy jemne nakláňali na stranu domácich, ktorí tak na prestávku odchádzali s vedením 39:36.

Prievidžania po zmene strán trpezlivo zveľaďovali náskok, ktorý v 28. minúte narástol až na 57:43. Ešte do konca periódy však žlto-čierni vďaka Ozrenovi Palovičovi a Richardovi Ondrušovi znížili na prijateľnejších 51:59. Lenže domáci nepúšťali opraty z rúk, ešte aj v 36. minúte viedli dvojciferne 59:58 a 71:61. No päť bodov Gojka Sudžuma v rade vykresalo povestnú iskru nádeje pre Bratislavčanov. A skutočne, v nasledujúcej hre nervov, najmä z čiary trestných hodov, si vynútili predĺženie. V ňom to bolo nahor a nadol, ale v konečnom zúčtovaní dosiahol Inter o dva body viac a oslavoval tak cenné víťazstvo 86:84.

BOD ZLOMU: Inter sa nezlomil, aj keď ešte štyri minúty pred koncom prehrával dvojciferným rozdielom. Sedem bodov Gorana Bulatoviča vo finiši, jeho štyri premenené šestky, rovnako ako tie, ktoré trafil Gojko Sudžum, plus trojka Ozrena Pavloviča... tu kdesi sa lámal duel. Momentum, ktoré Inter získal na ceste za vyrovnaním na 76:76, zúročil aj v nadstavenej päťminútovke.

REČ ČÍSEL: Aj prvý vzájomný súboj Interu a Prievidze sa skončil rozdielom jediného koša: v rámci 7. kola Inter ešte 21. októbra vyhral pred vlastným publikom 75:74... Prievidžanom tento raz našťastie viazla trojková streľba, keď premenili len 5 z 37 pokusov, kým Inter sa o ňu mohol oprieť a trafil 10 z 32 striel... Ani tento raz žlto-čierni nevyhrali na doskoky – bolo to 47-53 a na útočné 11-18 (samozrejme, z pohľadu Bratislavčanov)... Kým domáci vyhrávali najviac o 14 bodov, hostia len o 3, ale na to sa už nik pýtať nebude...

HRDINA: Ozren Pavlovič bol s 27 bodmi streleckým lídrom a pridal aj 10 doskokov a 3 asistencie. Navyše, bol to práve on, kto pol minúty pred koncom predĺženia trafil „víťaznú“ strelu. Double-double za 21 bodov a 12 doskočených lôpt dosiahol aj Gojko Sudžum. Istotou na rozohrávke bol hrajúci asistent trénera Goran Bulatovič, ktorý prispel 16 bodmi (z nich až 9 prišlo v koncovke riadneho hracieho času a predĺžení) a tiež 5 bodmi a 4 asistenciami.

ČO ĎALEJ? Najbližšiu sobotu, teda 16. decembra, hráme doma, v hale na Vietnamskej ulici. Hostíme Komárno, ktoré donedávna bojovalo o prvú priečku, no po sérii štyroch prehier sa bude priam zúfalo potrebovať chytiť. Potom, v stredu 20. decembra, cestuje Inter do Handlovej. Ešte pred Vianocami odohráme ďalší súboj aj pred vlastným publikom a bude to rovno 23. decembra, keď privítame Svit.

ŠTATISTIKY

(19:20, 20:16, 20:15, 17:25 – 8:10)

PRIEVIDZA: Taylor 24, Crouch 23, Rhodes 15, Belikov 14, Milner 6 (Kincel 2, Teličák 0, Lukáč 0).

Tréner: S. Jankovič.

INTER: Pavlovič 27, Sudžum 21, Bulatovič 16, Daye 0, Ďurečko 0 (Adomavičius 10, R. Ondruš 8, Hudec 3, M. Koller 1, Pospíšil 0, Szabó 0).

Tréner: D. Rakočevič.

TH: 39/23 – 33/18.

FAULY: 25 – 28.

5 FAULOV: 38. Miller, 40. Kincel, 42. Taylor – 40. Ondruš, 42. Sudžum.

TCH: 31. tréner hostí, 42. Sudžum.

TROJKY: 37/5 – 32/10.

DIVÁCI: 1799.

ROZHODCOVIA: Ženiš, Turčin, Cibulka.

POVEDALI PO STRETNUTÍ (podľa basketliga.sk)

Saša JANKOVIČ (tréner Prievidze): „Vyhrávali sme veľkú väčšinu zápasu, ale keď sme mali príležitosť zlomiť súpera, tak sme spravili kopec chýb a vrátili sme ho do hry. Streľba zvonku sa nám nedarila, ale žiaľ, v kľúčových momentoch riadneho hracieho času sme zhoreli aj pri streľbe trestných hodov. Beriem úplnú zodpovednosť za túto prehru, hlavne za samotný záver zápasu. Mal som vybrať lepšie riešenia. Ďakujem fanúšikom za skvelú podporu a gratulujem Interu k výhre.“

Danilo RAKOČEVIČ (tréner Interu): „Zápas hodnotím samozrejme veľmi dobre, keď sme vyhrali. Teší ma, že sme to tu vyhrali bojovnosťou a charakterom. To, čo sme nemali na začiatku sezóny, a to, čo sme ukázali posledných niekoľko zápasov, či už proti Leviciam alebo Spišskej Novej Vsi, tak i tu to bolo, keď to bolo opäť o jednu loptu. Môžeme byť veľmi radi, ako to pre nás skončilo. Obrovské víťazstvo, v Prievidzi nie je ľahké vyhrávať, majú dobrých zahraničných hráčov, takže to nebolo ľahké, no to sme i očakávali. Naozaj som spokojný a musím všetkých chlapcov, čo nastúpili do zápasu, pochváliť.“