Aktuality

Imperatív znie: vyhrať a vyrovnať!

Termín: streda 28. apríla od 19:00

Úvodná semifinálová bitka v Leviciach nám vôbec nevyšla. Počas stretnutia sme prehrávali aj o 30 bodov a napokon prehrali o 20. Konečný výsledok 65:85 nikoho netešil. Treba však veriť, že pre zverencov Olega Meleščenka bude dobrým odrazovým mostíkom do ďalšieho priebehu série.

„Prvý semifinálový zápas v Leviciach sme neodohrali s takým nasadením, s akým by sa v play-off malo hrať. Verím a som si skoro istý, že u nás doma to bude celkom iný zápas. Nastúpime s veľkou energiou a pobijeme sa o to, aby sme mali ešte šancu v sérii uspieť, lebo ak by sme tento duel prehrali, všetko by bolo oveľa zložitejšie. Veríme však naším hráčom, že dobre vedia, o čo sa hrá a preto predpokladáme, že ich prístup a nasadenie bude úplne odlišné oproti stretnutiu v Leviciach,“ zhodnotil situáciu vedúci mužstva Miroslav Páleník.

Semifinále sa už hrá na tri víťazstvá, no strácať v ňom 0:2 a cestovať v sobotu do Levíc by so sebou nieslo značný psychický tlak. Preto je oveľa lákavejšou víziou vyrovnanie na 1:1. Lenže na to budú žlto-čierni musieť pridať po všetkých stránkach. Najmä však v prístupe, nasadení a disciplíne. A treba veriť, že sa opäť chytia opory. Za takýchto okolností môžu Bratislavčania pomýšľať na úspech.

Ak Inter v druhom zápase vyhrá, bude sa celkom isto hrať v hlavnom meste aj o týždeň v stredu. Azda už aj pred fanúšikmi. Ich účasť na stretnutí je od utorka povolená, no pre časovú tieseň sa nepodarilo splniť jednu z podmienok – nahlásiť duel príslušnému ÚVZ najneskôr 48 hodín pred jeho konaním – a tak sa brány pre fanúšikov ešte otvoriť nemôžu. Podobne je na tom údajne aj Svit. Nehovoriac o tom, že fanúšikovia by museli v krátkom časovom slede podstúpiť PCR alebo LAMP test a zároveň aj antigénový test.

V každom prípade, aj toto je dnes v hre: zamotať vývoj semifinálovej série a pobiť sa o šancu zahrať si ešte v tejto sezóne pred vami – našimi vernými priaznivcami. Preto: INTER DO TOHO!

X

UŽITOČNÉ LINKY

SÚPISKU INTERU NÁJDETE TU

SÚPISKU LEVÍC NÁJDETE TU

ON-LINE PRENOS SLEDUJTE TU

LIVE ŠTATISTIKY NÁJDETE TU


Zoznam aktualít

Naši partneri