Aktuality

Úloha: nedať Žiline šancu chytiť sa

Žilina v úvode ročníka figurovala na popredných miestach tabuľky SBL. Prišla však séria piatich prehier a zverenci trénera Kurillu majú odrazu negatívnu bilanciu 6-7, pričom spadli až na šiestu priečku. Napriek tomu, je to nebezpečný protivník.

Žlto-čierni majú po konci svojho účinkovania v Európskom pohári FIBA na konte dve víťazstvá, keď v sobotu vyhrali v Komárne 97:74 a v stredu odplatili Handlovej prehru zo 6. kola, keď na jej pôde zvíťazili 94:84. Aj podľa slov kouča Nagliča sú však vo fáze, keď intenzívne pracujú na ladení formy.

S dnešným súperom sa Bratislavčania už raz stretli: 2. novembra vyhral Inter v Žiline presvedčivo 97:74. Po relatívne vyrovnanom prvom polčase (43:38) začali interisti v druhom totálne dominovať. Podobný scenár by ani dnes nik zo žlto-čiernych neodmietol. Pravda, súper sa potrebuje chytiť, a tak sa dá očakávať tuhý boj.

X

POVEDAL PRED ZÁPASOM

Aramis NAGLIČ (tréner Interu): „Hráme proti tímu, ktorý sa chce vrátiť na cestu, po ktorej išiel na začiatku sezóny. Káder Žiliny má šírku i kvalitu, dobrú energiu pod košom. Chceme zopakovať dobrú útočnú koncentráciu z posledného zápasu v Handlovej, kde sme po útočnej stránke hrali veľmi dobre, s vysokým percentom streľby. Potrebujeme zlepšiť obranu, proti Handlovej sme boli príliš mäkkí. Pri výhre má človek tendencie myslieť si, že všetko bolo najlepšie. Ale nebolo to tak. Máme svoje problémy, musíme rozmýšľať, kto bude hrať a kto nie, ale nehľadáme alibi, chceme si na konto pripísať ďalšie dva body.“

X

JE DOBRÉ VEDIEŤ

- Interisti odohrali svoj posledný ligový zápas pred vlastným publikom ešte 26. októbra, keď v stretnutí 6. kola podľahli Handlovej 86:60.

- Žilina zatiaľ na súperovej pôde trpí. Vyhrala len jediný zo šiestich doterajších súbojov, keď presne pred mesiacom zvíťazila v Handlovej 88:83. Vonku si horšie počínajú len SNV a Komárno (0-7).

- Dnes slávime sviatok Sv. Mikuláša (žil 270 až 345/352), ktorý je okrem iného patrónom detí, panien, cestujúcich, pútnikov, ale aj obchodníkov s vínom, krčmárov, ba dokonca aj sviečkarov. 


Zoznam aktualít

Naši partneri