Aktuality

Chorvátsky talent Slavica je interista!

Na jeseň 2015 zaujal bratislavské publikum počas Royal Cupu chorvátsky supertalent Nik Slavica. Vtedy sotva plnoletý predvádzal skvelé výkony v drese záhrebskej Cibony. Teraz si basketbalový kumšt tohto krídelníka budeme môcť vychutnávať pravidelne, keďže 22-ročný rodák zo Šibenika je najnovšou posilou úradujúceho slovenského šampióna Interu Bratislava.

„Po zranení Michaela Fuseka sme začali riešiť situáciu na podkošových pozíciách. Keďže sa nachádzame tesne pred začiatkom Slovenskej basketbalovej ligy, pričom viacero ligových súťaží sa už rozbehlo, nebolo ľahké vhodne doplniť káder takto na poslednú chvíľu. Nakoniec sa v našom hľadáčiku objavil Nik Slavica, veľký talent chorvátskeho basketbalu. Verím, že v ňom nájdeme talent, silu, dôraz a energiu, ktorej nikdy nie je dosť,“ predstavil najnovšiu akvizíciu Michal Ondruš, generálny manažér žlto-čiernych. Dodávame, že 205 cm vysoký Nik Slavica je veľmi všestranným hráčom, „doma“ je však na krídelných pozíciách.

Napriek mladému veku má Nik za sebou už dostatok skúseností. Veď seniorský basketbal okúsil už ako šestnásťročný na hosťovaní v Zrinjevaci. Od sedemnástich rokov pravidelne nastupoval za slávnu Cibonu Záhreb. Ročník 2017/18 absolvoval v drese záhrebskej Cedevity a na jeho konci sa tešil zo zisku chorvátskeho titulu i pohára. Následne sa vrátil do Cibony, kde však predčasne skončil vlani v decembri, a tak na jar pôsobil v rodnom Šibeniku. Skúsenosti zbieral aj v rešpektovanej Jadranskej lige a tiež vo FIBA Europe Cupe.

Nik patril medzi veľké nádeje chorvátskeho basketbalu, mnohí experti mu právom predpovedali budúcnosť v NBA či Eurolige. Na medzinárodnom fóre bol oporou chorvátskych mládežníckych výberov, bol dôležitou súčasťou tímu, ktorý v roku 2014 vybojoval bronz na ME do 18 rokov v Turecku a o rok neskôr dokonca striebro na MS do 19 rokov v Grécku. Práve v Bratislave pod taktovkou svojho slávneho krajana Aramisa Nagliča bude mať ideálnu príležitosť pretaviť svoj potenciál na výkony, ktoré ho vrátia do svetla reflektorov na európskej basketbalovej scéne.

Príchod Nika Slavicu by mal byť nateraz poslednou akvizíciou Interu. O ďalších pohyboch v kádri bude klub informovať už na stredajšej tlačovej konferencii.

X

X

X

FOTO: Basketball Champions League  


Zoznam aktualít

Naši partneri