Aktuality

14. kolo: Inter – Prievidza 83:73

Inter Bratislava – BC Prievidza 83:73

(23:13, 19:17, 22:25, 19:18)

Neľahké bývajú zápasy s Prievidzou a Handlovou, na čo už dávnejšie upozorňoval kouč Oleg Meleščenko. A dohrávka 14. kola nebola výnimkou. Inter ju však napokon zvládol, svoju víťaznú sériu natiahol na sedem stretnutí a pred reprezentačnou prestávkou sa usadil na skvelej druhej pozícii.

PRVÁ ŠTVRTINA. Kým sa Prievidžania spamätali, prehrávali 2:11. A v 7. minúte po smeči Riša Körnera 6:21. Pred koncom periódy ešte niečo trafili aj oni, a tak ju prehrali „len“ o desať bodov 13:23.

DRUHÁ ŠTVRTINA. Inter síce už nemal takú zdrvujúcu prevahu, trocha povolil aj v obrane, ale duel mal pod kontrolou. A hoci v 17. a 18. minúte sa hostia opakovanie priblížili na šesť bodov, ešte pred prestávkou si žlto-čierni znova vytvorili 12 bodový náskok – 42:30.

TRETIA ŠTVRTINA. Najviac, až na 19 bodov, sa nožnice roztvorili v 28. minúte, keď Lautaro López donáškou upravil na 64:45. Lenže Prievidžania potiahli do konca štvrtiny sériu 10:0 na do poslednej časti tak vstupovali s jednocifernou stratou 55:64.

ŠTVRTÁ ŠTVRTINA. Séria hostí pokračovala, pokým sa nedotiahli na 62:64. A zakrátko bolo aj 64:65 (z pohľadu BC), keď sa presadil Matej Majerčák, ktorý komandoval marš hostí. V tomto momente sa dovtedy nevýrazní a v ofenzíve zmätene pôsobiaci domáci znova prebrali. Majerčák síce v 36. minúte ešte raz priblížil Prievidžanov na rozdiel jediného bodu – 69:70, ale ani jeho „vzbura“ napokon nezmenila nič na tom, že Inter s prehľadom zvládol koncovku a napokon zvíťazil dvojciferným rozdielom 73:63.

REČ ŠTATISTÍK. Lautaro López dosiahol triple-double v druhom zápase v rade, čo je výnimočný počin. Tento raz nazbieral 21 bodov, 11 doskokov a 14 asistencií. Richard Körner s Arnasom Beručkom strelecky potiahli, keď dal každý po 19 bodov. Michael Fusek zaznamenal už 11. double-double, keď k 12 bodom pridal 13 doskokov. K tomu treba pripočítať skvelých 5 blokov... V drese Prievidze sa 28 bodmi zaskvel Matej Majerčák, pričom 12 z nich dal v zlomových momentoch záverečnej časti... Aj pri 61-percentnej úspešnosti sme trestné hody premieňali efektívnejšie než hostia... Súper nás preskákal 39-35, pričom veľký rozdiel bol najmä v útočných doskokoch: 15-4 v prospech Prievidze... Boli sme však tímovejší, rozdali 25 asistencií, kým Hornonitrania 13... Doma sme pod taktovkou kouča Meleščenka ešte neprehrali, vyhrali sme aj po deviaty raz.

ČO ĎALEJ? SBL sa prihlási o slovo po reprezentačnej prestávke 27. februára. Inter bude mať dlhšiu prestávku než ostatní ligisti, do zápasového diania sa zapojí až 3. marca, keď sa predstaví na ihrisku poslednej Handlovej. Doma sa žlto-čierni predstavia až v sobotu 6. marca v zápase proti Svitu.

INTER: López 21, Beručka 19, Körner 19, Fusek 12, T. Malovec 6 (Galata 3, Musil 3, Koller 0, M. Malovec 0).

Tréner: O. Meleščenko.

BC: Majerčák 28, Robertin 16, Sitton 8, Bjeletič 8, Vašl 7 (Louiserre 4, Pasovský 2).

POVEDALI PO ZÁPASE

Edgars JAUNZEMS (asistent trénera Interu): „Spravili sme si to ťažšie, než to malo byť. Začali sme ozaj dobre, hrali sme tímovo, ale potom sme začali hrať individualisticky a tam kdesi sa začali naše problémy. V obrane sme hrali príliš uvoľnene. A to Prievidzi pomohlo, aby sa vrátila do zápasu. Sami sme si narobili ťažkosti.“

Michael FUSEK (hráč Interu): „Videl som zápas tak, že ho určite vyhráme, ale takmer sa opak stal pravdou. Mali sme problémy v obrane, najmä pri pick and rolloch, ktorými nás ničili. Za seba môžem povedať, že som tam dostal veľa ľahkých košov, či od rozohrávačov, či od vysokých. Do budúcna na tom musíme popracovať.“

Maroš HELMECY (tréner Prievidze): „Určite sme si zápas neprehrali na konci. Bol to trochu lepší výkon (oproti minulému vzájomnému zápasu), ale len v druhom polčase. Prvý polčas isto nie. Robili sme veľa chýb v obrane, boli mäkkí, vôbec sme nehrali tak, ako sme chceli. Z toho rezultoval aj náskok Interu. V útoku sme niektoré veci silili a vôbec nehrali ako tím. V druhom polčase sme si povedali, čo chceme zmeniť. A niektoré veci sme aj zmenili. Aj keď Inter hneď na začiatku tretej štvrtiny odskočil na dvadsať bodov, my sme sa dokázali vrátiť na rozdiel jedného bodu, čo je super. Ale na konci sme pri zranenom Legendovi (Robertinovi) a vyfaulovanom Mihovi Vašlovi nemali takú silu, aby sme to otočili.“

Matej MAJERČÁK (hráč Prievidze): „Začali sme dosť zle, mäkko. Domáci na začiatku ukázali, prečo majú takú formu, akú majú a prečo sú tak vysoko v tabuľke. Nevedeli sme sa na nich od začiatku adaptovať, rýchlo sme prehrávali o desať bodov, neskôr aj o nejakých pätnásť až devätnásť. Inter si to držal. V druhom polčase sme začali viac behať, lepšie v obrane. Ale druhý polčas nestačil. Ak chceme vyhrať, musíme hrať celých štyridsať minút. Táto liga je vyrovnaná a ak si necháme niekoho ujsť na devätnásť bodov, ťažko to potom dobiehať.“