40. kolo: Inter – Handlová 77:71

Inter Bratislava - MBK Handlová 77:71

(13:20, 26:16, 18:15, 20:20)

Už dávno tréner Oleg Meleščenko predpovedal, že zápasy s Prievidzou a Handlovou, dvomi poslednými mužstvami Niké SBL, v tom čase ešte tabuľkovými susedmi Interu, budú patriť medzi najťažšie. A mal pravdu... Potvrdilo sa to aj v poslednom zápase proti Handlovej v aktuálnom ročníku. „Baníci“ mali už len teoretickú šancu na postup do play-off, ktorú po prehre v Bratislave definitívne stratili, no aj tak boli nepríjemným súperom.

PRVÁ ŠTVRTINA. Inter vstúpil do stretnutia výborne, po sérii 9:0 vyhrával v úvode 11:2. Lenže potom akoby prestal hrať a hosťom dovolil šnúru – dobre čítate – 17:0. Aj preto prehral úvodnú časť 13:20.

DRUHÁ ŠTVRTINA. V druhej perióde, keď Interu priháralo, ukázal svoju silu. Od stavu 13:22 sa, vďaka dôslednejšej defenzíve a tímovejšie poňatej hre v útoku, odrazil k náporu, sériou 26:8 sa dostal do vedenia 39:30. Záver polčasu však patril hosťom, ktorí skorigovali na 36:39 (z ich pohľadu). Smolným momentom bolo zranenie handlovského pivota Aleksandara Zečeviča, ktorý si „vyhodil“ koleno.

TRETIA ŠTVRTINA. Hosťom sa sprvoti podarilo opakovane vyrovnať, inak však mali mierne navrch domáci. Ich náskok na konci štvrtiny narástol na 6 bodov – 57:51.

ŠTVRTÁ ŠTVRTINA. Inter mal vývoj v záverečnej časti plne pod kontrolou, aj vďaka monštruóznemu smeču Duka Sheltona odskočil až na 76:64, no aj pre výpadok v koncentrácii umožnil súperovi aspoň trocha zdramatizovať koncovku a dotiahnuť sa na rozdiel dvoch trojok 71:77. Na viac však už „baníci“ nemali, a tak Bratislavčania po výhre 77:71 pridali povinné dva body do tabuľky.

REČ ŠTATISTÍK. Súpera sme výrazne preskákali, keď na doskoky bolo 42-30 (na útočné 14-4)... Hoci sme výborne – celkovo s 83 percentnou úspešnosťou – premieňali trestné hody, viazla nám trojková streľba, keď si cestu do koša našli iba 4 pokusy z 24, čo vo výsledku dáva 16 percent... Po chudobnejších príspevkoch teraz hráči z lavičky prispeli až 30 bodmi, a to ešte z osobných dôvodov chýbal Jaroslav Musil... Ďalšie double-double pridal Michael Fusek, autor 19 bodov, 10 doskokov a aj 5 blokov. A podobne si počínal Lautaro López, ktorý nazbieral 15 bodov a 12 asistencií. A do tretice, 17 minút stačilo na double-double aj Dukovi Sheltonovi: vystrájal najmä v štvrtej štvrtine a pripísal si 13 bodov a 12 doskokov, pričom zaujme najmä jeho 7 útočných doskokov... Darilo sa aj navrátilcovi do zostavy Mauriziovi Galatovi: po tom čo sa v úvode zranil kapitán Richard Körner, ho „Maco“  zastúpil a nastrieľal 14 bodov. Dvojciferný nástrel ponúkol tiež Arnas Beručka, ktorý sa aj pre problémy s faulmi zastavil na 11 bodoch.

ČO ĎALEJ? Čaká nás nabitý program. V sobotu cestujeme do Svitu, na veľkonočný pondelok do Levíc, budúcu stredu doma privítame Svit a naše účinkovanie v základnej časti zakončíme v sobotu 10. apríla doma proti Prievidzi.

INTER: Fusek 19, López 15, Beručka 11, Körner 2, M. Malovec 0 (Galata 14, Shelton 13, T. Malovec 2, Koller 0, Randuška 0).

HANDLOA: N. Rakočevič 22, Bulatovič 13, Hlivák 10, Hawthorne 4, Zečevič 3 (S. Jankovič 8, Vicentič 7, Dolník 2, Krčmárik 2).

POVEDALI PO ZÁPASE

Oleg MELEŠČENKO (tréner Interu): „Prievidza a Handlová sú dva mančafty, ktoré nám nesedia. Druhá vec: bojujú ako o život. Hlavná chyba je ale v nás, ako k tomu pristupujeme. Zatiaľ sa to nezmenilo, stále je to tá istá chyba, ako pristupujeme k zápasu. To bolo vidieť.“

Maurizio GALATA (hráč Interu): „Nevedeli sme sa ich zbaviť. Po celý zápas sme ich mali na chvoste, doťahovali sa, v istých momentoch viedli takým spôsobom, že sme sa aj báli o výsledok. Našťastie sme hrali vytrvalo a podarilo sa nám vyhrať. Nebolo to jednoduché, padali im trojky, doťahovali sa. Naozaj nepríjemný zápas.“

Danilo RAKOČEVIČ (tréner Handlovej): „Odohrali sme slušný zápas. Neboli sme v plnom zložení. Bojovali sme do konca. Nebolo to z našej strany zlé. Keď sa človek pozrie na štatistiky, rozhodli doskoky. To je prvá vec. Bohužiaľ, nám sa zranil prvý center Zečevič. Dúfame, že to nebude také seriózne. Zranil sa na konci prvého polčasu, o to viac sme trpeli na doskoku. Bojujeme do konca. Nemáme šancu na play-off, ale budeme sa snažiť odohrať so cťou posledné tri zápasy a dúfam, že niekoho aj zdoláme.“