26. kolo: Inter – SNV 93:77

Inter Bratislava – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 93:77

(28:16, 23:19, 24:20, 18:22)

Inter sa po sobotnej tesnej prehre v Žiline potreboval vrátiť na víťaznú vlnu. Domáce stretnutie s mužstvom, ktoré vyše roka čaká na víťazstvo zo súperovej palubovky, bolo ideálnou príležitosťou. Bratislavčania ju využili, hoci hostia statočne vzdorovali.

Spišiaci v úvodných minútach čelili žlto-čiernemu náporu, ujali sa vedenia 2:0 i 6:2, ale domáci vzápätí svojho súpera predsa len prevalcovali šnúrou 17:0, po ktorej viedli 19:6. Hostia sa však nevzdávali, hoci ich strata v prvej časti narástla až na 16 bodov (10:26). Inter v druhej časti kontroloval hru a aj keď Spišaci využili nepresnosti Bratislavčanov v rozohrávke i zakončení a dotiahli sa na 7, resp. 8 bodov, žlto-čierni pohotovo odskočili. Na prestávku tak odchádzali s vedením 51:35.

Aj po zmene strán mal Inter všetko pod kontrolou, no Spišiaci sa snažili hrať basketbal a ukázať, čo v nich je. Duel tak svižne odsýpal, nožnice sa roztvorili maximálne na 24 bodov (70:46), ba v záverečnej časti dostali hostia príležitosť skorigovať výsledok, ktorý mal nakoniec finálnu podobu 93:77 pre Inter.

Najlepším strelcom spomedzi domácich bol kapitán Lee Skinner s 18 bodmi. Michal Baťka a Kenney Funderburk nastrieľali zhodne po 16 bodov. Wes Alcegaire si pripísal 12 a všetky z trojok. Mário Ihring opäť dosiahol double-double, keď k 10 bodom pridal aj 13 asistencií.

Žlto-čierni majú cez víkend zápasovú prestávku, potom, v stredu 5. februára, cestujú do Svitu. Doma, v Eurovia aréne, ich znova uvidíme v utorok 11. februára, keď si vo štvrťfinále Slovenského pohára v mestskom derby zmerajú sily s prvoligovou Petržalkou. Najbližší domáci ligový zápas však príde na rad až v sobotu 29. februára, keď na Pasienky zavítajú Levice.

INTER: Skinner 18, Baťka 16, Funderburk 16, Ihring 10, Bulatovič 0 (Alcegaire 12, Körner 8, Kozlík 7, Fusek 4, Vlahovič 2).

Tréner: A. Naglič.

SNV: Nottage 24, Alleyn 18, Maxwell 14, Krajňák 3, Thompkins 3 (Newton 7, Nemčok 7, Kušnirov 1).

POVEDALI PO ZÁPASE

Aramis NAGLIČ (tréner Interu): „Mali sme veľmi dobré úseky i tie horšie. Kvôli rotácii sme troška stratili rytmus. Povedal by som, že viac v útoku než v obrane, ale dobre – všetci dostali šancu. Spišská je nebezpečný tím, individuálne sú dobrí a nie je ľahké to brániť štyridsať minút, lebo stále sú aktívni, špeciálne Nottage a Alleyn. Ako tím hrajú vo vysokom rytme. Z našej strany to mohlo byť aj lepšie, ale vyhrali sme a ideme ďalej.“

Lee SKINNER (kapitán Interu): „Bolo dôležité vrátiť sa späť po prehre v Žiline. Skrátka, snažiť sa zahrať lepšie, vyriešiť veci správnejšie. Každé víťazstvo je dôležité, ale toto zvlášť.“

Erich KORFANTA (tréner SNV): „Druhý polčas remíza? Neprišli sme v porazeneckej nálade. Hovorili sme si: nezblázniť sa a ustáť prvý tlak, lebo vieme, čo tu naposledy robili s Handlovou v prvej štvrtine. Inter tak aj nastúpil, išiel do nás. Začali sme dobre – 6:2, lenže potom sme zvolili tri zlé rozhodnutia, domáci nám odskočili a začali kontrolovať vývoj. A Inter, keď začne kontrolovať priebeh a hrá rýchlo  – či už driblingom alebo pasom, je zle. V druhej štvrtine sme to zastavili. Druhý polčas bol remízový. Netvrdím, Inter kontroloval priebeh, ale po zmene strán sme mu boli viac než dôstojným súperom. Aj on musel ukázať čosi zo svojho umenia. Z tohto pohľadu som spokojný. Nie som možno spokojný s niektorými individuálnymi výkonmi, ale to si rozoberieme medzi sebou.“