FIBA Europe Cup: Benfica - Inter 77:68 (34:27)

Benfica Lisabon – Inter Bratislava 77:68

(10:16, 24:11, 25:13, 18:28)

Inter absolvoval v stredu večer tretie vystúpenie v rámci Európskeho pohára FIBA. Žlto-čierni neboli v súboji s 27-násobným šampiónom Portugalska favoritmi, no v niektorých fázach dokázali lídra A-skupiny poriadne potrápiť. Na víťazstvo to ale napokon nestačilo.

Bratislavčania v úvode súpera zaskočili dôrazom i agilitou, v prvej štvrtine sa ujali vedenia 13:2 i 16:4 a napokon ju vyhrali 16:10. Lenže tak ako dokázali zastavovať súpera v prvej desaťminútovke oni, tak zastavovali „orly“ v tej druhej ich. Domáci postupne prevzali iniciatívu a prvý polčas napokon vyhrali 34:27.

Interisti ani po zmene strán nenachádzali recept, ako držať krok s Benficou, takmer na každý kôš sa nadreli, a tak sa súper postupne odpútal až na 22 bodov. Do poslednej štvrtiny vstupovali mužstvá za stavu 59:40. Nádej na zvrat už jestvovala len v teoretickej rovine. Bratislavčania napriek tomu zabojovali, záverečnú časť odštartovali sériou 16:4, po ktorej sa priblížili na 56:63, ale bližšie ako na sedem bodov ich Lisabončania nepustili. Hoci interisti potom znova prehrávali dvojciferným rozdielom, najviac o 14 bodov (60:74), na rozdiel od minulotýždňového vystúpenia v holandskom Leidene, dokázali skorigovať na konečných 68:77.

Spomedzi žlto-čiernych sa strelecky najviac darilo Michalovi Baťkovi, autorovi 15 bodov. Ďalší slovenský reprezentant Richard Körner dosiahol 14 a Kenney Funderburk 11 bodov. Nik ďalší hranicu 10 bodov nepokoril.

Bratislavčania majú cez víkend v SBL voľno, najbližšie sa predstavia v utorok v maďarskom Pécsi.

BENFICA: Murry 17 Gomes 14, Lima 9, Coleman 8, Hallman 7 (Delgado 9, Barroso 5, Silva 5, R. Lisboa 3, McGhee 0).

Tréner: C. Lisboa.

INTER: Baťka 15, Funderburk 11, Skinner 7, Alcegaire 7, Bulatovič 0 (Körner 14, Browning 5, Kozlík 4, Abrhám 3, Bubalo 2).

Tréner: A. Naglič.

TH: 21/13 – 10/7.

FAULY: 16 – 22.

TROJKY: 30/10 – 32/11.

ROZHODCOVIA: Yilmaz (Tur.), Putenko (Rus.), Mamierca (And.).

POVEDAL PO ZÁPASE

Aramis NAGLIČ (tréner Interu): „Bol to pre nás náročný zápas. Ako som už povedal, Benfica je najlepšie mužstvo v skupine a hrá veľmi fyzický basketbal. Majú hráčov s dobrou fyziognómiou – s telom pre NBA. Dosť sme sa trápili. Môžeme byť šťastní za to, ako sme sa v závere vrátili do zápasu. Máme voľný víkend a môžeme sa pripravovať na zápas v Pécsi, ktorý je pre nás veľmi dôležitý.“