Do nového roka s dôležitým víťazstvom

Inter Bratislava – BC Prievidza 63:60

(22:8, 16:16, 14:16, 11:20)

ZÁPLETKA. Šesť prehier v rade – to bola negatívna séria, ktorú bolo treba konečne uťať.

PRIEBEH. Inter vynikajúco vybehol na svojho súpera a tak prvú časť vyhral 22:8. V druhej viedol už o 19 bodov 29:10, ale hostia postupne opticky vyrovnali hru, ba začali ukrajovať z náskoku žlto-čiernych. Tí vyhrali prvý polčas 38:24. Prievidžania nezložili zbrane, začali trestať chyby Bratislavčanov, ktorí postupne zbytočne strácali sebaistotu a keď v záverečnej časti príliš znervózneli, Hornonitrania sa nebezpečne priblížili. V poslednej minúte aj na 60:61. A hoci Marek Kozlík z trestných hodov 11 sekúnd pred koncom upravil na 63:60 pre domácich, hostia mali možnosť po time-oute vhadzovať na súperovej polovici. Ak by jeden z dvojice trojkových pokusov padol do koša, vybojovali by si predĺženie. Našťastie, Dušan Hukič trafil len obruč a Inter tak zvíťazil 63:60, čím uťal sériu šiestich ligových prehier v rade.

REČ ČÍSEL. Inter vyše 39 minút viedol a predsa mu hrozilo, že stratí zápas... S 19 bodmi bol najlepším strelcom domácich kapitán Tomas Zdanavičius. J. P. Moorman zaznamenal double-double za 13 bodov a 10 doskokov. Rovnako 13 bodmi za necelých 17 minút prispel veterán Marek Kozlík. Goran Bulatovič pridal 11 bodov... Za 2 body sme síce strieľali iba s 38-percentnou úspešnosťou, kým hostia s 51-percentnou, ale za tri body sme mali obstojných 34 percent, kým Prievidza len 17... Mali sme o čosi viac doskokov (42-38), asistencií (17-11), ale aj strát (16-14).

ČO ĎALEJ? V stredu nás čaká štvrťfinále Slovenského pohára. Hráme na horúcej pôde Spišských rytierov, víťazov pohára z roku 2021 a aktuálnych lídrov Niké SBL. V sobotu od 16:00 príde na rad duel 18. kola Niké SBL na ihrisku BKM Lučenec. Doma na Vietnamskej ulici sa Inter opäť predstaví v stredu 18. januára, keď od 19:00 privíta MBK Handlová.

ŠTATISTIKY:

INTER BRATISLAVA – BC PRIEVIDZA 63:60

BRATISLAVA: Zdanavičius 19, Moorman 13, Bulatovič 11, Zakas 5, Ďurečko 0 (Kozlík 13, Hemphill 2, D. Koller 0, M. Koller 0). Tréner: D. Rakočevič.

BC: Hukič 12, Taylor 11, Walker 10, Wheeler 8, Lukáč 3 (Anderson 16, Kincel 0, Krčmárik 0). Tréner: K. Krajnovič.

HLASY:

Danilo RAKOČEVIČ (tréner Interu): „Bolo to veľmi, veľmi, veľmi ťažké, ale nič iné sa nedalo očakávať. Prievidza má veľmi fyzické družstvo, sú veľkí aj na obvodových pozíciách. Ťažko sa nám hralo proti nim a ich switch obrane. Mentálne sme trocha nezvládli niektoré rozhodnutia, hoci sme sa na nich dohodli a pripravovali aj na tréningu. Musím však zagratulovať chlapcom, lebo po období, v ktorom sme mali aj nešťastné prehry, sme tento raz mali šťastie. Výhra nám určite pomôže mentálne k väčšiemu sebavedomiu.“

Marek KOZLÍK (hráč Interu): „Potrebovali sme víťazstvo ako soľ, pretože všetky zápasy, ktoré sme odohrali – možno s výnimkou Levíc – boli hrateľné. Mali sme v nich víťazstvá na dosah, no drobnosti rozhodovali, že sme nevyhrali. Tento raz po vynikajúcom začiatku prišiel v druhej polovici krč. Veľká škoda, že sme nedokázali odohrať tak perfektne celý zápas, ale nakoniec sme mali aj ten kúsok šťastia, ktorý nám predtým chýbal. Myslím si, že víťazstvo sme si dnes zaslúžili.“

Krunoslav KRAJNOVIČ (tréner Prievidze): „Celý týždeň sme sa pripravovali, čo zahráme v prvej štvrtine, no absolútne nič sme v nej nezahrali. Inter všetko preberal. My sme mali veľké problémy. Pritom sme na tom pracovali celý týždeň... V prvých troch štvrtinách sme mali 14 strát a 5 útočných doskokov, hoci sme chceli dominovať. V poslednej štvrtine sme mali 9 útočných doskokov a žiadnu stratu, čo sme sa dotiahli a mohli aj vyhrať zápas. V posledných sekundách bolo všetko otvorené a my sme mali dve strely. To je ale to, čo hovoríme po celú sezónu, že bez koncentrácie počas celých 40 minút nemôžete vyhrať, jedno s kým hráte, lebo liga je dosť vyrovnaná. Som ale rád aspoň za to, že sme sa vrátili.“