Aktuality

Hlavné mesto a kraj ocenili prácu interistov

Hlavné mesto Slovenskej republiky Bratislava v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom vyhlásili výsledky tradičnej Bratislavskej ceny za šport. Medzi laureátmi nechýba basketbalový klub Inter Bratislava, ktorý obsadil tretie miesto medzi kolektívmi.

„Som veľmi rád, že aj tento rok, pri príležitosti už 28. ročníka Bratislavskej ceny za šport, môžeme oceniť najúspešnejších športovcov a športové kolektívy. Nie každý má talent od narodenia, ale najlepší môže byť aj ten, kto nehľadá výhovorky, ale dokáže tvrdo pracovať. Disciplinovanosť, zodpovednosť, odhodlanosť dosiahnuť svoj cieľ, ale aj ochota pracovať v podmienkach, ktoré sú k dispozícii, prinesú zaslúžený úspech,“ cituje oficiálna stránka BSK župana Juraja Drobu, inak v minulosti aktívneho basketbalistu.

Víťazkou medzi dospelými športovcami sa stala úspešná strelkyňa, olympijská víťazka v trape, Zuzana Rehák-Štefečeková. Medzi juniormi bola prvá lukostrelkyňa Denisa Baránková. V kategórii talent patrí prvenstvo Martine Buršíkovej. Aj kategória zdravotne znevýhodnených športovcov mala ženskú víťazku, ktorou sa stala strelkyňa Veronika Vadovičová.

Jednotkou medzi kolektívmi boli futbalisti Slovana Bratislava. Na druhom mieste skončil volejbalový klub Slávia EU Bratislava. Tretie miesto patrí basketbalistom Interu. Klub z Pasienkov pritom v seniorskej kategórii prežil aj úspešnejšie sezóny než bol predošlý ročník 2020/21 i ten aktuálny, 2021/22. Lenže pokiaľ ide o prácu s mládežou (a jej výsledky), momentálna sa mu žiadny iný basketbalový klub na Slovensku nemôže rovnať! „Poteší, keď je naša práca vnímaná pozitívne aj na úrovni kraja a mesta. Ocenenie je výsledkom kvalitnej práce v našej mládežníckej pyramíde, kde v roku 2021 vyčnievali majstrovské tituly v kategóriách juniorov a kadetov. Nechcem prestať veriť, že sa dožijeme dňa, keď to, okrem uznania a drobných finančných podpôr, osloví aj partnerov a sponzorov, ktorí dokážu podporiť mládežnícky šport v takej miere, akú si skutočne zaslúži,“ skonštatoval generálny manažér Interu Michal Ondruš, ktorý bol ocenenie osobne prevziať na slávnostnom vyhlásení.

X

X

Kompletné výsledky Bratislavskej ceny za šport nájdete tu: https://bratislavskykraj.sk/pozname-mena-najuspesnejsich-sportovcov-bratislavy-a-bratislavskeho-kraja-za-rok-2021/

                               


Zoznam aktualít

Naši partneri