Aktuality

Pred dlhšou pauzou privítame majstra!

Presne mesiac sa basketbalisti Interu Bratislava nepredstavia doma. Ale ešte predtým, než si dá najvyššia súťaž jednu pauzu kvôli Final Four Slovenského pohára a vzápätí druhú kvôli reprezentačnému oknu, si dnes, v sobotu 11. februára, v šlágri 23. kola Niké Slovenskej basketbalovej ligy zmerajú sily s úradujúcim majstrom. Do haly na Vietnamskej ulici zavítajú Levickí Patrioti.

Azda ani netreba zdôrazňovať, že Levičania majú výborne vyskladaný káder, s ktorým dokázali uhrať solídne výsledky aj v pohárovej Európe. V Niké SBL im síce aktuálne patrí druhá pozícia za Spišskými Rytiermi, ale rešpekt budia najmä ich dve posledné vystúpenia v Európskom pohári FIBA. V izraelskej Haife vyhrali 74:64 a v talianskom Veroli nad Kyjevom 82:72. Len pre dve tesné domáce prehry – v oboch prípadoch o jediný kôš – ktoré s rovnakými súpermi utrpeli v decembri, resp. januári, im unikol postup medzi najlepšiu osmičku tejto pohárovej súťaže.

Na druhej strane, aj Patrioti sú zdolateľní. Inter sa o tom v tejto sezóne presvedčil na vlastnej koži: v októbri síce prehral v Leviciach vysoko 66:100, v novembri sa však rehabilitoval v domácom prostredí víťazstvom 75:70. Naposledy, v decembri potom vonku neuspel po výsledku 72:84. Hoci favorit je jasný, Bratislavčania nie sú celkom bez šancí. Museli by však zahrať na hranici svojich možností. Podobné myšlienky vyslovil aj tréner Danilo Rakočevič:  „Je to jednoduché: hráme proti veľmi serióznemu tímu, ktorý Slovensko reprezentoval v Európskom pohári FIBA, dostal sa v ňom do druhej fázy  a na každej pozícii má – na pomery slovenskej ligy – vážnych hráčov. Hrajú veľmi dobre. Takže pre nás to bude ťažký zápas, ale chceme sa dívať sami na seba a ako v každom stretnutí chceme odovzdať maximum toho, čo momentálne môžeme. Budeme sa snažiť, aby sme pre Levice boli dobrým súperom a ak sa naskytne možnosť pripraviť im prekvapenie, aby sme sa pokúsili ju využiť.“

Pre každý prípad dodávame, že keďže sa hrá v sobotu, úvodný rozskok stretnutia je naplánovaný na 17:00. Lístky na stretnutie si môžete, ako vždy, zakúpiť aj z pohodlia domova prostredníctvom siete Predpredaj.sk.


Zoznam aktualít

Naši partneri