Aktuality

Na záver základnej časti proti rivalovi

Koľko zápasov v tomto ročníku najvyššej súťaže basketbalistov ešte odohrá Inter v parádne zrekonštruovanej hale na Pasienkoch? Ťažko povedať, keďže všetko sa bude odvíjať od toho, ako sa žlto-čiernym bude dariť v blížiacom sa play-off. S istotou však vieme, že veľkonočný súboj s Komárnom bude posledným domácim vystúpením v základnej časti Niké SBL.

„Využijeme posledné dva zápasy základnej časti, aby sme sa nastavili na play-off a v ňom, aby sme potom ukázali, že nie sme len taký nejaký účastník, ale môžeme aj čosi dokázať a byť dobrý tím,“ vraví tréner Danilo Rakočevič pred domácim súbojom s Komárnom a budúcotýždňovým vystúpením v Handlovej.

Sú to však dve náročné previerky. Pripomeňme si, že Inter s Komárnom v aktuálnom ročníku ešte nevyhral. Všetky tri zápasy prehral veľmi tesným rozdielom – v októbri vonku 76:81, v decembri doma 76:79 a v januári opäť vonku 95:97, keď „víťazný“ kôš inkasoval po celkom zjavných krokoch komárňanského strelca, ktoré však trio rozhodcov vôbec nezaregistrovalo. Na to sa však nikto nepýta a aj preto je vzájomná bilancia Interu s jeho rivalom 0-3. Najvyšší čas s tým čosi spraviť! Šancu budú mať Bratislavčania v nedeľu 31. marca od 17:00 hod.

S Handlovčanmi majú žlto-čierni v tomto ročníku o čosi lepšiu bilanciu. „Baníci“ pod vedením ex-interistu Neša Miloševiča síce vyhrali prvé dva vzájomné duely, avšak na začiatku februára, vo veľmi emotívnom stretnutí – poslednom, ktoré Bratislavčania odohrali v telocvični na Vietnamskej ulici – triumfoval Inter 80:68. Aj na to si aktéri akiste spomenú, keď budú v sobotu 6. apríla o 17:30 hod. nastupovať na súboj záverečného 36. kole základnej časti Niké SBL...


Zoznam aktualít

Naši partneri