S majstrom až príliš jednoznačná záležitosť

INTER BRATISLAVA – PATRIOTI LEVICE 85:93

PRIEBEH: Konečný osembodový rozdiel nie celkom presne odráža dianie na palubovke. Inter totiž po mdlom vstupe do stretnutia dostával od majstra tvrdú lekciu. Prehrával až o 32 bodov! Potom zapol a vďaka mladým hráčom, ktorí cez víkend absolvovali turnaj EYBL v Estónsku a aj vďaka slabšej koncentrácii hostí, dokázal odvrátiť debakel. Prehru však odvrátiť už nešlo.

BOD ZLOMU: Prišiel už kdesi v prvom polčase, keď Inter po zlom začiatku akoby prestal veriť, že môže Levice potrápiť.

REČ ČÍSEL: Inter zaostával azda vo všetkých relevantných ukazovateľov, s výnimkou doskokov, na ktoré vyhral 41-34 a na útočné dokonca 16-6.

HRDINA VEČERA:  Daishon Smith zaznamenal 27 bodov, čo je isto chvályhodné, ale hrdinu, ktorý by v zlomových momentoch zdvihol zástavu, sme nevideli ani v ňom.

ČO ĎALEJ? Už v sobotu sa predstavíme na palubovke Prievidze. Tá po desiatich víťazstvách v rade po prvý raz v kalendárnom roku 2024 zakopla. Obaja rivali tak budú chcieť odčiniť zaváhanie. Doma sa Inter predstaví až v nedeľu 31. marca od 17:00, keď v predposlednom kole základnej časti privíta Komárno.

ŠTATISTIKY:

(18:29, 18:27, 27:25, 22:12)

l BRATISLAVA: Smith 27, Sudžum 19, Pavlovič 14, Bulatovič 10, Szabó 2 (Zdanavičius 7, Hudec 6, D. Koller 0, Minarovjech 0, Ondruš 0).

Tréner: D. Rakočevič.

l PATRIOTI: Wheeler 22, Adaway 20, Abrhám 9, D. Kneževič 7, Bojanovský 4 (Howard 16, Vrbica 9, Kovac 5, Solčánsky 1, Chaban 0, A. Krajčovič 0, Pažický 0).

POVEDALI PO STRETNUTÍ

Danilo RAKOČEVIČ (tréner Interu): „Mladým rozumiem, že mali ťažké zápasy v EYBL. Pricestovali sme v pondelok večer, netrénovali sme piati na piatich. Asi sme neboli pripravení na zápas. Ale starším hráčom nerozumiem. Ich prístupu. V prvom polčase to bolo pod našu úroveň. Čo je za tým, neviem. Vždy mám čosi povedať, ale verte mi po šiestich či siedmich mesiacoch práce s týmto tímom už ani ja neviem, čo povedať na to, ako začíname zápasy. V druhom polčase sme niečo ukázali, ale nemôžeme takto nastupovať, lebo takto nemáme v play-off šancu.“

Goran BULATOVIČ (hrajúci asistent trénera Interu): „Veľmi zle zvládnutý prvý polčas. Najmä prvá štvrtina. Nesplnili sme nič z toho, na čom sme sa dohodli. Vedeli sme, že Levice hrajú veľmi dobre v tranzícii, hlavne Wheeler s Adawayom. Nespravili sme také malé fauly, aby sme ich troška spomalili a nedovolili im tie tranzície. Išli cez nás jeden na jedného. Dali veľa bodov, rozohrali sa a začali im padať aj trojky. Cez polčasovú prestávku sme si povedali, že musíme ukázať charakter a nemôžeme dovoliť, aby sme v druhom polčase vyzerali rovnako ako v prvom. V druhom sme aj čosi ukázali, ale stále sme nevedeli ubrániť. V útoku to možno bolo lepšie, ale obrana stále zlá. Na konci sme možno trošku stiahli, naši mladí v závere zahrali dobre. Teraz máme tri zápasy do konca základnej časti a musíme ich využiť, aby sme sa čo najlepšie pripravili na play-off. Videli sme, ako by sme nemali vyzerať, lebo takéto stretnutia nás určite budú čakať v play-off.“

Michal MADZIN (tréner Levíc): „Mali sme dobrú obranu, z ktorej sme vyrážali do protiútokov. Z toho pramenilo, že sme dokázali udržať Inter na nízkom skóre a zároveň sme sa dokázali presadiť, uvoľniť do dobrých pozícií, protiútokov. To bol základ. Do druhého polčasu Inter vstúpil tromi rýchlymi trojkami a okamžite stiahol, ale som rád, že sme sa opäť odpútali a kontrolovali zápas.

Aaron WHEELER (hráč Levíc): „Tridsať minút sme hrali veľmi dobre a jasne sme držali tempo zápasu. Inter však má dobrý tím a vrátil sa v závere do hry. Pre nás to je ukážka, že sa musíme sústrediť celých štyridsať minút. Musíme sa zlepšiť a nevypustiť takto záver.“