Aktuality

Sezóna sa pre nás skončila. Ďakujeme.

INTER BRATISLAVA (6.) – LEVICKÍ PATRIOTI (3.) 82:94

(26:20, 16:23, 24:28, 16:23)

ZÁPLETKA: V nedeľnom prvom štvrťfinále prehral Inter na palubovke Levíc 53:78. Keďže úvodné kolo play-off sa hrá len na dve výhry, bolo jasné, že musí zabrať a nadviazať na dve víťazstvá nad úradujúcim majstrom ešte zo základnej časti, inak sa preňho sezóna 2022/23 skončí.

PRIEBEH: Až príliš často na seba spornými verdiktmi upozorňovalo trio rozhodcov a je to škoda, pretože sa hral tvrdý play-offový zápas s patričnými nábojom a žičlivou atmosférou. Len v jeho úvodnej časti mali navrch domáci. Ujali sa vedenia 7:0, potom aj 10:3, ale za chvíľu bolo 10:10. Interisti znova odskočili na 22:15 a periódu vyhrali 26:20. Kým v prvej časti sa hral tvrdý a rýchly basketbal, v druhej sa meter trocha zmenil, hra sa kúskovala, Levice otočili a na polčasovú prestávku odchádzali s najtesnejším vedením 43:42.

V 24. minúte sa hostia odpútali na 56:47, neskôr na 60:51, no Bratislavčania zakaždým dokázali odpovedať. Zlom prišiel až v záverečnej časti. Rozhodcovia sa nerozpakovali odpískať hneď v jej úvodnej minúte proti domácim tri rýchle fauly. Zakrátko pribudli ďalšie dva. Každý ďalší nedovolený zákrok tak znamenal, že Levičania budú hádzať šestky... Kým sa vykoľajení domáci spamätali, prehrávali v 35. minúte 69:86 a bolo po zápase. Levice skúsene odkontrolovali koncovku a potvrdili, že aj bez zraneného Mihu Lapornika budú náročnou prekážkou pre každého, kto pomýšľa na zisk medailovej kolekcie. Hoci Inter takéto smelé ambície nemal, sympatické účinkovanie v sezóne 2022/23 uzavrel sympatickým výkonom. Žiaľ, aj prehrou 82:94.

HRDINA: Tomas Zdanavičius sa znova zaskvel double-double, keď si pripísal 27 bodov a 12 doskokov. A mohol zažiariť aj výraznejšie, nebyť „zvláštneho“ metra rozhodcov, keď ho na lavičku poslali problémy s faulmi (najmä údajný útočný faul pri stavaní clony stojí v kontexte diania na ihrisku za povšimnutie). Skvelé momenty mali však i ďalší, napríklad Marek Kozlík, ktorý dvomi trojkami v záverečnej časti pripomenul súperovi, že Inter sa nevzdáva a svoju kožu nedá lacno... Ďalšími hrdinami ste pre nás vy, naši fanúšikovia, ktorí pri nás stojíte v dobrom i zlom a aj zo sezóny odohranej v malej hale – vlastne telocvični – na Vietnamskej ulici ste pre nás spravili jeden veľký zážitok. ĎAKUJEME!

REČ ČÍSEL: Double-double kapitána Zdanavičiusa sme už spomenuli. J. P. Moorman sa rozlúčil 19 bodmi. Marek Kozlík pridal 13 a ďalší veterán Goran Bulatovič 12... Na doskoky sme tento raz tesne vyhrali 35-33, mali sme menej asistencií (16-23) a o čosi viac stratených lôpt (16-12)... Azda najvýraznejší rozdiel bol v efektivite streľby – za dva body 53,1% - 59,4% a za tri 28,6% - 41,4%.

ČO ĎALEJ? V sezóne 2022/23 už nič. Play-off Niké SBL pokračuje už bez Interu. Netrpezlivo očakávame, kedy sa Inter bude môcť vrátiť domov, do zrekonštruovanej haly na Pasienkoch.

ŠTATISTIKY:

KONEČNÝ STAV SÉRIE 0:2

INTER: Zdanavičius 27, Moorman 19, Bulatovič 12, Zakas 6, M. Koller 2 (Kozlík 13, Hudec 3, D. Koller 0).

Tréner: D. Rakočevič.

LEVICE: Bachan 24, Bojanovský 17, D. Kneževič 13, Abrhám 8, McCallum 7 (Van Oostrum 16, Kovac 5, Padgett 4, Kotásek 0).

Tréner: M. Madzin.

TH: 27/24 – 25/20.

FAULY: 26 - 25.

5 FAULOV: 39. McCallum.

TCH: 17. Lavička domácich – 14. Lavička hostí, 24. Kneževič, 30. Bachan.

TROJKY: 28/8 – 29/12.

DIVÁCI: 150.

ROZHODCOVIA: Ženiš, Bara, Sirocký.

X

HLASY PO ZÁPASE:

Danilo RAKOČEVIČ (tréner Interu): „Prvé, čo mi napadne, že niektoré veci sme si v tejto sezóne nezaslúžili, ale je to tak ako to je. Ťažká cesta pre mladý tím a relatívne mladého trénera. Máme sa z čoho poučiť. Sezónu budeme hodnotiť neskôr, ale myslím, že posledný zápas sme odohrali na maximum. Aj keď sa skončil o dvanásť, rozhodli detaily. Nebol jednoznačný.“

Marek KOZLÍK (hráč Interu): „Celá sezóna bola úžasná. Máme také mladé mužstvo, že všetky takéto zápasy sú obrovským prínosom. Som veľmi vďačný za túto sezónu i za tieto zápasy, pretože mladí ma nabíjali úžasnou energiou. Nemôžem povedať, že to príšerne bolí. Hej, každá prehra bolí, ale my sme nemali tento rok cieľ vyhrať titul. Nemali sme cieľ ani semifinále. Našim cieľom bolo hrať dobrú hru a zdokonaľovať mládež... myslím, že to sa podarilo naplniť do bodky.“

Michal MADZIN (tréner Levíc): „Postúpili sme sa a tešíme sa z toho. Veľmi ťažký zápas, plný emócií. Taký play-offový. Som rád, že sme ho zvládli, ale boli tam kritické momenty, ktoré potom rozhodli o víťazstve.“