Aktuality

Blondin ďalšou posilou Interu

Krátko po tom, čo Inter Bratislava predstavil svoju prvú letnú akvizíciu, ktorou sa stal portorický reprezentačný rozohrávač Ivan Gandía-Rosa, môže klub z Pasienkov oznámiť meno ďalšej zahraničnej posily pre ročník 2021/22. Žlto-čiernyc totiž posilní 25-ročný americký rozohrávač Trevor Blondin.

Absolvent univerzity Seton Hall (NCAA, 2. divízia), absolvoval uplynulú sezónu vo fínskej najvyššej súťaži Korisliige. V drese UU Korihait Uusikaupunki nastupoval v základnej päťke a dosahoval solídne priemery 13,8 bodu, 4,4 doskoku a 3,5 asistencie na zápas. Do Interu prichádza 193 cm vysoký rodák z Haymarketu v štáte Virginia primárne ako hráč na pozíciu dva, no schopný je alternovať aj na jednotke, či v prípade potreby aj na trojke.

„Veľmi na teší, že s vedením sme našli spoločnú reč a vyhodnotili, že tento hráč patrí do nášho kádra. Veríme, že prinesie svoje kvality a skúsenosti a pomôže nám na pozícii dvojky a aj ako back-up na dvojke. Postupne skladáme káder, uvidíme, aký výsledok z toho vzíde, ale tešíme sa na to. Budeme makať, lebo Inter vždy chce bojovať o tie najlepšie pozície,“ povedal k novej akvizícii tréner Oleg Meleščenko.

Pripomíname, že ešte než Inter Bratislava oznámil príchod Gandía-Rosu a Blondina, zverejnil, že v nasledujúcej sezóne ho povedie kouč Meleščenko s doterajším asistentom Edgarsom Jaunzemsom a oprieť sa bude môcť aj o služby reprezentačného pivota Michaela Fuseka.

FOTO: Facebook/Trevor Blondin


Zoznam aktualít

Naši partneri