Aktuality

Vstupujeme na medzinárodnú scénu

Termín: 20. 10. 2021 od 18:00

Už len jediné mužstvo neodohralo v aktuálnom ročníku Alpsko-jadranského pohára ešte ani jeden zápas. Tým mužstvom je práve Inter Bratislava a dnes sa to zmení. V slovensko-českom súboji privítame basketbalistov Děčína.

V našej B-skupine sa zatiaľ hrali dve stretnutia. Děčín doma podľahol Viedni, ktorú z pozície hlavného trénera vedie ikona Interu (a tiež Pezinka) Aramis Naglič, vysoko 73:109. Pred týždňom však Nagličovi zverenci cestovali do slovinského Senčuru a prehrali 67:86. Situácia v skupine sa tak hneď na úvod celkom zaujímavo zauzlila. 

Inter sa na debut v nadnárodnej súťaži, ktorá po ročnej prestávke zavinenej pandémiou znova naberá na význame a prestíži, naladil sobotným ligovým víťazstvom nad Komárnom 87:73. Cez víkend však uspel aj Děčín, keď vysoko vyhral v Jindřichovom Hradci 94:66. Keďže NBL sa začala skôr, už v polovici septembra, náš súper má väčšiu zápasovú prax. Hoci mu v lige patrí s bilanciou 2-6 až 10. priečka, za zmienku stojí, že oba úspechy dosiahol na ihriskách súperov. Pri absencii nášho Michaela Fuseka bude mať tiež v podkošovom priestore viac centimetrov i kíl, s čím sa žlto-čierni musia vyrovnať, ak chcú pomýšľať na úspech. Kľúčový bude ich doraz v obrane a rýchla tímová hra vpred, dobre dirigovaná Ivanom Gandia-Rosom.

X

POVEDAL PRED ZÁPASOM

Edgars JAUNZEMS (asistent trénera): „Sme hladní, chceme sa konečne predstaviť v tejto pohárovej súťaži. Sme posledný tím, ktorý sa do nej ešte nezapojil. Všetci ostatní účastníci už odohrali aspoň jedno stretnutie, niektorí aj dve, či tri. Naštudovali sme si súpera a budeme pripravení.“ 


Zoznam aktualít

Naši partneri