Aktuality

Koniec hneď v prvý deň

Chorvátsky talent Nik Slavica sa v Interi „zohrial“ iba pár hodín. V stredu ho zo Záhrebu priviezol vodič, 22-ročný rodák zo Šibeniku stihol popoludňajší tréning i tímovú večeru. Na nej sa však odohrala ťažko uveriteľná situácia, keď Nik povedal, že sa dlhodobo cíti pod veľkým tlakom a keďže aj v rozhovore s jeho krajanom koučom Aramisom Nagličom, rovnako ako pri debate s generálnym manažérom Michalom Ondrušom, vyjadril túžbu vrátiť sa domov, klub mu promptne vyšiel v ústrety a viac s ním nepočíta. Vo štvrtok dopoludnia už vicemajster sveta v kategórii do 19 rokov sedel v autobuse smerujúcom späť do Záhrebu. Takto rýchlo a nečakane sa skončil jeho prvý zahraničný angažmán.

„Nedokážem posúdiť pohnútky a dôvody, ktoré ho za taký krátky čas doviedli k takej silnej túžbe vrátiť sa domov. Myslel som si, že už som v basketbale zažil všetko, ale toto prekvapilo aj mňa. Nezostáva nám nič iné, iba pokrútiť hlavou a hodiť to za seba,“ neveriacky krútil hlavou Michal Ondruš, generálny manažér žlto-čiernych.

Strata krídelníka, ktorý sa vzhľadom na jeho talent mohol rýchlo vypracovať na jednu z hviezd Slovenskej basketbalovej ligy, je o to nepríjemnejšia, že prišla len dva dni pred prvým ligovým zápasom proti Iskre Svit. S pravdepodobnosťou takmer sa rovnajúcou istote, vstúpi úradujúci slovenský majster do ročníka 2019/2020, v ktorom chce zabojovať o v poradí desiaty titul (šiesty v ére samostatnosti), iba s piatimi legionármi. Pre Nika Slavicu pritom nejde o prvý predčasný koniec: uplynulú sezónu začal v Cibone Záhreb, kde však v decembri skončil a ročník potom dohral v Šibeniku.

Napriek tomu, že predčasný odchod Nika Slavicu spôsobil Interu ťažkosti, želáme tomuto talentovanému hráčovi, aby doma, v Chorvátsku, našiel pokoj a v budúcnosti mohol napĺňať svoj nepopierateľný talent, pre ktorý mu experti ešte nedávno predpovedali veľkú budúcnosť.

X

X

X

FOTO: Basketball Champions League


Zoznam aktualít

Naši partneri