Aktuality

29. kolo SBL: Inter – SNV 89:84

Inter Bratislava – Spišskí Rytieri 89:84

(26:26, 23:19, 20:17, 20:22)

Trikrát zavítali v základnej časti ročníka 2020/21 spišskonovoveskí Rytieri do hlavného mesta, trikrát z neho odchádzali ako zdolaní. Inter totiž uspel aj do tretice, celkovú bilanciu so Spišiakmi bojujúcimi o prvú pozíciu si vylepšil na 3-2.

PRVÁ ŠTVRTINA. Inter začal lepšie, spoľahnúť sa mohol na presnú ruku Arnieho Beručku, no do výraznejšieho trháku sa neodpútal aj preto, že rozhodcovia posielali Spišiakov na čiaru trestných hodov. A keď sa Rytieri dirigovaní ex-interistom Máriom Ihringom rozohrali, boli to oni, kto chvíľu diktoval tempo. Úvodná časť sa však skončila zmierlivo 26:26, keď počas nej Inter dvakrát viedol o 6 bodov a raz rovnakým rozdielom prehrával.

DRUHÁ ŠTVRTINA. Súperi sa viackrát vystriedali v tesnom vedení, až v 18. minúte sa Bratislavčania dokázali odpútať na 45:40 a hoci im hostia kládli odpor, napokon si udržali tesné vedenie až do prestávky. Na ňu súperi odchádzali za stavu 49:45.

TRETIA ŠTVRTINA. Inter sa rýchlo odpútal na 60:45, keď Richardovi Körnerovi padli dve trojky, Matúšovi Malovcovi jedna a dvomi bodmi prispel Michael Fusek. Potom však prišlo niekoľko unáhlených rozhodnutí, zahodených striel a Spišiaci začali znižovať. Na menej ako 7 bodov sa však v tejto časti nepriblížili.

ŠTVRTÁ ŠTVRTINA. Nielen, že Michal Baťka s Tomášom Mrvišom sa už do 33. minúty postarali o vyrovnanie, Spišiaci v záverečnej perióde opakovane viedli. Naposledy ešte v 36. minúte. Našťastie, Inter zvládol dramatickú koncovku lepšie, hoci chybám sa ani on nevyhol. Ťažko vybrať jediný moment a označiť ho ako zlomový. V každom prípade, v 39. minúte po strele Lautara Lópeza viedol Inter 87:81, a to sa ukázalo ako kľúčové. Ihring zakrátko trojkou znížil na 84:87. Za Inter sa potom nepresadil Beručka, za hostí Michal Baťka, za domácich López, no podstatné bolo, že zhruba desať sekúnd pred koncom sa do ťažkej trojky prinútil Ihring, ale nedal, loptu doskočil Fusek, rýchlo sa dostala až ku kapitánovi Körnerovi a ten stanovil konečné skóre 89:85.

REČ ŠTATISTÍK. Lautaro López a Arnas Beručka zišli z palubovky len počas timeoutov a cez polčasovú prestávku: obaja odohrali plných 40 minút... Najlepší strelci boli traja zároveň, z toho dvaja interisti: Richard Körner a Arnas Beručka nastrieľali po 24 bodov. Michael Fusek i Lautaro López zaznamenali ďalšie double-double: Fuso za 16 bodov a 12 doskokov, ku ktorým pridal aj po 3 bloky a zisky, Argentínčan za 13 bodov a 15 asistencií, ku ktorým pridal 6 doskokov. Navyše na seba pritiahol až 9 faulov. Za zmienku stojí aj Beručkových 7 asistencií a 4 zisky, či „impact“ 18-ročného Matúša Malovca, ktorý za vyše 14 minút nazbieral 8 bodov a 3 doskoky... Súpera sme „preskákali“ na doskoky 37-29 (na útočné 12-4)... Hrali sme kolektívnejšie, rozdali si až 25 asistencií, oproti 17 na strane hostí... Traja ex-interisti proti nám nastrieľali viac ako polovicu bodov hostí (47), pričom Mário Ihring svoj návrat do SBL ozdobil 24 bodmi, 6 doskokmi a 14 asistenciami. Tomáš Mrviš nastrieľal 15 bodov, čo je jeho tretí najlepší nástrel v tejto sezóne. Mišo Baťka pridal 8 bodov a 6 doskočených lôpt.

ČO ĎALEJ? Levice by sa mali vrátiť po karanténe práve včas, aby stihli v sobotu pricestovať do Bratislavy a postaviť sa Interu. Duel sa začína netradične až o 20:00. Budúcu stredu sa potom predstavíme v Lučenci na pôde tabuľkového suseda. V sobotu 13. februára by sme mali doma, v Eurovia Aréne, privítať Prievidžanov a potom by mala nasledovať ligová prestávka až do 3. marca.

INTER: Körner 24, Beručka 24, Fusek 16, López 13, M. Malovec 8 (Musil 4, T. Malovec 0, Galata 0).

Tréner: O. Meleščenko.

RYTIERI: Ihring 24, Spencer 20, Stevanovič 9, Nikolič 8, Baťka 8 (Mrviš 15, Krajňák 0, Židzik 0, Antoni 0).

POVEDALI PO ZÁPASE

Oleg MELEŠČENKO (tréner Interu): „Zvíťazili sme a to je super. Nerátame, koľké víťazstvo po sebe to je. To je vec tých, ktorí pozerajú na štatistiky. My sa pozeráme na to, že každý najbližší zápas je pre nás ten najpodstatnejší.“

Richard KÖRNER (kapitán Interu): „Zase jeden ťažký zápas proti Spišskej. Skoro všetky doterajšie stretnutia s ňou boli tesné a hralo sa na poslednú loptu. Dnešok nevynímajúc. Vyhrávali sme o tri body, pätnásť sekúnd do konca Mário zobral ťažkú strelu a chvalabohu to nepadlo. Ja som na konci dal ešte kôš a poistil víťazstvo.“

Teo HOJČ (tréner SNV): „Kľúčové bolo, že druhý polčas sme začali hrozne, ale vrátili sme sa do zápasu. Na to treba mentálnu silu aj kvalitu, čo sme ukázali. Podľa mňa sme mali v závere aj trochu smoly, keď Jaro Musil doskočil loptu, ktorá nezasiahla kôš a dal ľahký kôš, takisto sme na konci dvadsiatich štyroch sekúnd prestali hrať, mysleli sme, že už je „shot clock“ ale Rišo Körner doskočil a dal nám kôš. Možno to bolo rozhodujúce.“

Mário IHRING (hráč SNV): „Myslím si, že sme spravili zlé veci pri útočných doskokoch, čo nás zabilo v tomto zápase. Dobre sme kontrolovali hru od začiatku, ale v tretej štvrtine nám ušli. Síce sme sa vrátili, dotiahli sme sa, ale vravím, chyby na doskokoch mrzia.“