Výkyvy, poryvy a prehra

Inter Bratislava – BC Komárno 72:84

(10:10, 23:32, 17:22, 22:20)

ZÁPLETKA: Inter s Komárnom mal v predošlých dvoch ligových dueloch vzájomnú bilanciu 1-1, keď platilo „môj dom – môj hrad“. Prehra v meste na sútoku Dunaja a Váhu pritom patrila medzi tie smolné, keď tam žlto-čierni prehrali tesne 76:80. Jeden aj druhý celok chcel teraz potvrdiť progres z posledných duelov, ktoré nasledovali po sérii prehier.

PRIEBEH: Od prvých minút to bola defenzívna bitka, pri ktorej si mnohí spomenuli na októbrový výsledok 55:48. Inter znova hral výbornú obranu, lenže vpredu mu takmer nič nepadlo. A aj po jeho chybičkách sa táto časť skončila zmierlivo 10:10. V druhej časti sa už obaja súperi začali presadzovať v ofenzíve. Komárňania hrali s väčšou ľahkosťou a chytrejšie, vďaka čomu vyhrali prvý polčas 42:33.

Po zmene strán Bratislavčania ukazovali dobré momenty, lenže striedali ich s hluchými pasážami. Akoby im nervozita opäť zväzovala ruky. Naopak, hostia dokázali nájsť diery v obrane žlto-čiernych a odpútali sa až na 60:43. V záverečnej časti sa Inter bravúrne priblížil. Hnaný skvelým publikom sa necelé dve minúty pred koncom dočkal vyrovnania po donáške Jonasa Zakasa – na tabuli svietil stav 72:72. Lenže potom zase prišli nedobré rozhodnutia, chybičky a na opačnej strane knokautové údery Demarkusa Stuckeyho, ktorý za poslednú minútu a pol nastrieľal 10 bodov! Komárno vďaka finálnej sekvencii 12:0 vyhralo 84:72.

REČ ČÍSEL: Práve finálna sekvencia 0:12 rozhodla o víťazovi... Komárno viedlo 26:34 min, kým Inter 10:01 min, napriek tomu bol necelé dve minúty pred koncom vyrovnaný stav 72:72... Interu sprvoti viazla trojková streľba, keď len v prvej štvrtine zahodil prvých jedenásť trojkových pokusov, kým J. P. Moorman premenil prvý. Z tohto pohľadu výsledná trojková streľba 34/9 nebola až taká tragická, hoci 26,5 % je jednoducho málo. Zvlášť, keď súper mal takmer 40 %. Aj za 2 body Komárno zakončovalo presnejšie, keď malo 61,8 %, kým domáci 51,6 %... Na doskoky sme prehrali len 38-40, asistencií sme mali rovnako ako víťaz po 17 a strát dokonca menej 12-17.

ČO ĎALEJ? Budúcu sobotu cestujeme do Svitu. A na Východ zamierime aj v sobotu 4. februára, keď sa Inter predstaví na ihrisku Spišskej Novej Vsi. Doma uvidíme žlto-čiernych až v sobotu 11. februára v atraktívnom dueli proti Leviciam. Potom príde na rad finálový turnaj Slovenského pohára a reprezentačné „okno“ a preto si na ďalšie domáce stretnutie počkáme až do 11. marca, keď sa na Vietnamskej ulici predstaví Lučenec. Následne nás v základnej časti čaká už len jediné domáce vystúpenie, a to v sobotu 25. marca proti Svitu.

ŠTATISTIKY:

INTER BRATISLAVA – BC KOMÁRNO 72:84

INTER: Zdanavičius 20, Moorman 17, Zakas 16, Bulatovič 2, D. Koller 1 (Kozlík 14, M. Koller 2, Ďurečko 0, Hudec 0, Hemphill 0).

Tréner: D. Rakočevič.

KOMÁRNO: Markovič 17, Gatling 15, Gašič 13, Djordjevič 12, Danielič 9 (Stuckey 17, Volárik 2).

HLASY:

Danilo RAKOČEVIČ (tréner Interu): „Ako trénerovi sa mi to ťažko hodnotí, odohrali sme dobrú prvú štvrtinu, ale nič nám nepadalo. Mali sme z úvodu snáď 11/0 za tri body. Jednoduchá vec – bohužiaľ, treba dávať koše. Nemôžem teraz obviňovať chlapcov. Na konci sme z toho urobili veľmi zaujímavý zápas, keď sme sa vrátili. Máme asi radi takéto výkyvy, boj do poslednej minúty. Nie som sklamaný, keď všetko spojím dohromady. Som sklamaný len z niektorých situácií, ktoré sme nezahrali tak ako sme sa dohodli. Je to tak ako je. Neviem, či sme v tomto momente vydali zo seba maximum, určite môžeme byť lepší. Treba zdvihnúť hlavy: Komárno je dobrý tím, my sme bojovali a teraz máme týždeň, aby sme sa pripravili a ideme ďalej. Sezóna je ešte dlhá.“

Goran BULATOVIČ (hráč Interu): „Začali sme dobre v prvej štvrtine, ale nič sme netrafili. Ani Komárno nič netrafilo. Potom však oni začali dávať a na nás prišla zbytočná nervozita, s ktorou mávame problém v každom zápase. Neviem... toto pokračovalo aj v tretej štvrtine. Potom, keď sme napli sily, znova sme videli, že môžeme zdolať každého, ale v závere nám nestačili sily a Komárno zaslúžene vyhralo. “

Boban TOMIČ (manažér Komárna): „Čo zlomilo zápas? Podľa mňa dobrá obrana. Nedovolili sme Interu ľahké strely. Z obrany to všetko vychádzalo, aj ten náskok, čo sme mali, nejakých šestnásť či sedemnásť bodov. Na konci sme si sami trocha sťažili prácu, ale dobrou obranou sme si vedenie prinavrátili späť a zaslúžene vyhrali.“