U majstra podľa predpokladov

Levickí Patrioti – Inter Bratislava 100:66

(25:19, 27:21, 23:13, 25:13)

ZÁPLETKA: V stredu sme cestovali na palubovku úradujúceho majstra. Z beztak úzkej rotácie vypadol ešte aj J. P. Moorman, keďže v ostatných dňoch nebol celkom fit. Vo všeobecnosti sa nepredpokladalo nič iné než hladké víťazstvo domácich. Pre Inter bolo úspechom, že s Patriotmi v niektorých partiách hral vyrovnanú partiu a mladí hráči (ale aj celý tím) mohli načerpať cenné skúsenosti.

PRIEBEH: Inter viedol len v úvode 3:2 po trojke Jonasa Zakasa. Inak Levice kontrolovali priebeh. Omladený a ešte aj oslabený Inter ani na moment nepodcenili, a tak už v prvej štvrtine viedli aj dvojciferným rozdielom 19:8 či 21:11 a neskôr odchádzali na polčasovú prestávku s pohodlným náskokom 52:40. Po zmene strán Patrioti ešte pridali v obrane, vďaka tomu napokon udržali Inter na 66 bodoch, teda 26 za druhý polčas, a sami sa postarali o prvú stovku v sezóne. Inter podľahol Leviciam 66:100, ale za svoj výkon sa nemusí hanbiť.

REČ ČÍSEL: Súper nás pri absencii Moormana preskákal 43-29. Mrzieť nás môže 18 strát (oproti 11 levickým), ale niektoré jednoducho rezultovali z dobrej, dôraznej obrannej činnosti domácich. Celkom zásadný rozdiel bol v bodoch z vymedzeného územia, kde sme zaostali 20:58. Tešiť nás môže, že sa individuálne dokázali výraznejšie presadiť naši tínedžeri: Martin Koller k 14 bodom pridal po 5 asistencií i doskokov, Daniel Koller zaznamenal 9 bodov a 6 doskokov, Róbert Hudec prispel 8 bodmi a Richard Ondruš pri svojej ligovej premiére stihol 2 body.

DEBUTANT: Prvé minúty v Niké SBL absolvoval 16-ročný mládežnícky reprezentant Richard Ondruš. Jeho starší brat Alex bol pri tom, keď Inter v roku 2017 oslavoval majstrovský titul. Otec Michal je niekdajší kapitán žlto-čiernych, dnes generálny manažér klubu. Richard za 14 minút prispel košom, doskokom, asistenciou, ziskom a stihol sa aj vyfaulovať.

ČO ĎALEJ? V sobotu od 17.00 privítame v hale na Vietnamskej ulici rivala z Prievidze. Nepochybujeme, že bude zase skvelá atmosféra a „plný dom“. Čo však momentálne znamená len cca 150 divákov a preto, najlepšie, čo môžete spraviť, ak chcete byť pri tom, je kúpiť si lístok v predstihu cez Predpredaj.sk alebo si rovno zakúpiť permanentku na celú sezónu na adrese murko@bkinter.sk

ŠTATISTIKY:

LEVICE: Lapornik 18, McCallum 15, Bojanovský 12, Bachan 6, D. Kneževič 2 (Freeman 15, Kotásek 12, Chaban 10, Kovac 8, A. Krajčovič 2, Solčanský 0).

Tréner: M. Madzin.

INTER: Zdanavičius 16, Bulatovič 9, D. Koller 9, Zakas 6, Ďurečko 0 (M. Koller 14, Hudec 8, R. Ondruš 2, Magdolen 2).

HLASY (podľa basketliga.sk):

Danilo RAKOČEVIČ (tréner Interu): „Myslím si, že 25 minút to bol zaujímavý zápas. V niektorých úsekoch sme Levice spomalili a ukázali sme, čo vieme my. Preukázali sme im až priveľký rešpekt, trochu sme mohli viac rešpektovať seba. Nevadí, potom už domáci potiahli vďaka svojej kvalite a v druhom polčase na nás vybehli maximálne pripravení, aby dohrali zodpovedne zápas. Využili sme možno trochu, že viac rotovali. Relatívne môžeme byť spokojní, hodnotil by som to pozitívne. Možno je trochu vyšší bodový rozdiel, ale najmä pre mladších chlapcov je to pozitívna skúsenosť. Teraz sa sústredíme na sobotu proti Prievidzi, to je pre nás dôležitejší zápas. Leviciam gratulujem a prajem im všetko dobré do európskej súťaže, aby správne reprezentovali slovenský basketbal.“

Martin KOLLER (hráč Interu): „Myslím si, že v prvom polčase sme hrali vyrovnanú partiu, aj keď ten začiatok nebol taký, ako sme si predstavovali. Možno sme sa zľakli. Potom sme sa dotiahli, ale v druhom polčase sme už nemali veľkú energiu. Levice ukázali svoju kvalitu a zaslúžene vyhrali.“