V Tipsport Federálnom pohári o umiestnenie

Cez víkend absolvuje Inter dve stretnutia v Kolíne, ktoré rozhodnú o jeho konečnom umiestnení v Tipsport Federálnom pohári. Prehry s Opavou a najmä smolné najtesnejšie zaváhanie so Svitom, ktorému žlto-čierni podľahli o jediný bod košom 2,3 sekundy pred koncom, spôsobili, že zverenci kouča Olega Meleščenka sa kvalifikovali do skupiny o 8. až 11. pozíciu. Práve na tomto mieste budeme sledovať, ako si budú počínať.

Aktuálne spravodajstvo z Kolína:

„MALÉ“ SEMIFINÁLE: INTER – OLOMOUCKO 58:61

(13:15, 20:13, 12:23, 13:10)

Interu chýba rozohrávač Ivan Gandia-Rosa a bolo to cítiť. Napriek tomu, že žlto-čierni vyhrali prvý polčas 33:28, po zmene strán nezachytili nástup súpera, ktorého vedie poľský kouč Robert Skibniewski, člen majstrovskej zostavy Interu z pamätnej sezóny 2012/13, a do poslednej časti tak vstupovali s mankom 45:51. Opakovane sa dotiahli na rozdiel jediného koša, v poslednej minúte mali na dosah obrat, no nakoniec sa museli prizerať ako Arsenije Vukovič z čiary trestných hodov stanovil konečné skóre 61:58. Zajtra si tak Inter zahrá proti Prievidzi o konečné 10. miesto.

INTER: Blondin 19, Zubac 15, Slavinskas 15, Fusek 3, M. Koller 2 (Boros 2, M. Malovec 2, D. Koller 0, Minarovjech 0, Borodovčák 0).

OLOMOUCKO – najviac bodov: Halada 21, Vukovič 16, Wiggins a Jirák po 6.

Tréner: R. Skibniewski.

TH: 15/9 – 23/14.

FAULY: 22 – 20.

TROJKY: 19/3 – 19/7.

O 10. MIESTO: INTER – PRIEVIDZA 62:67

(14:17, 15:21, 18:17, 15:12)

Zo zostavy Bratislavčanov pre tento zápas vypadol ďalší jej dôležitý člen Trevor Blondin. Žlto-čierni napriek tomu odohrali s Prievidzou, hrajúcou tiež v úzkej rotácii, vyrovnaný súboj. A hoci po väčšinu času mierne strácali, necelú minútu a pol sa dotiahli na 62:63. Vytúžený zvrat však neprišiel, Inter prehral v tretej tesnej koncovke v rade a vo Federálnom pohári si tak vypil povestný kalich horkosti. Je to však len príprava, azda si všetku smolu žlto-čierni vyčerpajú už v nej...

INTER: Slavinskas 21, Zubac 14, Fusek 13, M. Malovec 6, M. Koller 0 (Minarovjech 4, Boros 4, Borodovčák 0, D. Koller 0).

PRIEVIDZA – najviac bodov: Jašš 15, Creammer 12, Majerčák 12.

Tréner: M. Helmecy.

TH: 15/9 – 13/10.

FAULY: 17 – 18.

TROJKY: 14/3 – 27/7.