Aktuality

Po štyroch známych tvárach prvý novic

Hľadanie posíl a skladanie kádra, s ktorým Inter Bratislava vyrukuje do ročníka 2023/24 je už v plnom prúde. Po štyroch hráčoch, ktorých ste v žlto-čiernom drese videli aj v uplynulej sezóne, môžeme dnes predstaviť prvú zahraničnú akvizíciu. Je ňou 196 cm vysoký americký krídelník Dante Moses.

Basketbalista s literárno-biblickým menom bude na európskych palubovkách nováčikom. Dosiaľ pôsobil na univerzite New Mexico Highlands. V predchádzajúcom ročníku NCAA2 dosahoval výborné priemery 24,4 bodu, 6,7 doskoku a 2,6 asistencie na zápas. Michal Ondruš, generálny manažér Interu, hovorí o tejto posile: „Dante Moses je prvou zahraničnou akvizíciou do sezóny 2023/2024. Hľadali sme hráča, ktorý dokáže pokryť viacero pozícii a veríme, že Dante bude tým želaným univerzálom nielen na pozícii vysokého krídla.“

Inter už skôr oznámil, že A-tím aj v nadchádzajúcom ročníku Niké SBL povedie čiernohorský tréner Danilo Rakočevič. Z hráčskeho kádra boli zverejnené zatiaľ tri mená. Na Pasienkoch bude pokračovať čiernohorský veterán Goran Bulatovič, ďalší veterán Marek Kozlík a popri nich aj nádejní odchovanci Róbert Hudec a Viliam Ďurečko.

X

X

FOTO: NMHUATHLETICS.COM


Zoznam aktualít

Naši partneri