Aktuality

Posilnili sme sa na perimetri

Basketbalistov Interu už čochvíľa čaká úvodné stretnutie prvého kola kvalifikácie basketbalovej Ligy majstrov proti švajčiarskemu majstrovi Fribourg Olympic (hrá sa v utorok 17. septembra v Bratislave). Úradujúci majster Slovenska krátko pred dôležitým zápasom, prvým „ostrým“ v sezóne 2019/2020, hlási novú akvizíciu. Klub z Pasienkov sa dohodol na spolupráci s 25-ročným americkým rozohrávačom Steviem Browningom.

Menovec slávneho vynálezcu zbraní je sám nebezpečnou útočnou zbraňou: v uplynulom ročníku dokazoval svoje kvality v gréckej najvyššej súťaži v drese tímu Kolossos Rodou. Sezónu 2017/18 začínal v najvyššej tureckej súťaži v Trabzonspore, s ktorým sa predstavil aj vo FIBA Europe Cupe. Zakrátko prestúpil do maďarského Szolnoku, s ktorým si tiež zahral v pohárovej Európe, no najmä pomohol klubu k zisku double, keď u našich južných susedov vyhral ligový titul i pohár.

K novej akvizícii sa vyjadril generálny manažér žlto-čiernych Michal Ondruš: „Vzhľadom na to, že nás čaká náročná sezóna a cítime, že na perimetri nám to ešte v niektorých momentoch trošku škrípe, rozhodli sme sa doplniť káder na pozícii combo rozohrávača. Veríme, že sa nám podarí vybaviť všetky formality a urobíme všetko preto, aby nový hráč mohol zasiahnuť už do utorkového zápasu.“ 

My len dodávame, že 191 cm vysoký rozohrávač, rodák z Loganu v Západnej Virgínii, by sa mal v Bratislave objaviť v najbližších dňoch a okamžite sa zaradiť do tréningového procesu.


Zoznam aktualít

Naši partneri