Aktuality

Paráda: Juniori si z Budapešti vezú striebro a postup!

Mladí interisti dosiahli ďalší výborný výsledok. Na finálovom turnaji stredoeurópskeho regiónu EYBL sa prebojovali až do finále a hoci zlato im napokon ušlo, miestenku na superfinále, ktoré sa v apríli uskutoční vo fínskom Jyväskylä, si zabezpečili aj tak.

Partia našich juniorov – teda vekom v skutočnosti prevažne kadetov - pod vedením šéftrénera Karola Wimmera obstála v kvalitnej konkurencii. Vo štvrtok zdolali domácu Honvéd Academy 75:64. V sobotu si pootom poradili aj s talianskym Napoli Basket 73:68 a v nedeľnom semifinále vyradili srbský KK Mladenovac 78:63. Spanilá jazda žlto-čiernych sa skončila až v pondelňajšom finále, kde im „honvédi“ vrátili požičané a po víťazstve 61:39 turnaj napokon vyhrali. Dôležité však je, že druhý Inter, rovnako ako víťaz regionálneho finále, postupuje na spomínané aprílové superfinále.

Vízia klubu systematicky sa venovať výchove mládeže tak priniesla ďalšie ovocie, čo potešilo aj generálneho manažéra Michala Ondruša: „Tento zápas nám nevyšiel. Strelecky sme mali mizerný deň. V každom prípade, turnaj ako celok bol ďalšou výbornou príležitosťou pre našich mladých hráčov v kadetskom a juniorskom veku stretnúť sa s inými štýlmi basketbalu a porovnať si svoju výkonnosť. Sme veľmi radi, že postupom do finále našej stredoeurópskej časti sme sa zároveň kvalifikovali na superfinále EYBL. Vybojovali sme si tak účasť na ďalšom kvalitnom podujatí. Som presvedčený, že pre niektorých našich mladých hráčov bude vrcholom ich doterajších kariér.“

Spokojnosť prevažovala aj u šéftrénera Karola Wimmera. Pritom netreba zabúdať, že mnohí jeho zverenci viac trénujú s mužským A-tímom než s „juniorkou“ a zbierajú minúty v Niké SBL. Takí Timotej Malovec s Martinom Kollerom napriek mladému veku hrajú medzi mužmi vyše tridsať minút na zápas. No a faktom je aj to, že v poslednom čase z tejto partie po vlastných rozhodnutiach vypadli traja platní hráči. To všetko robí úspešné účinkovanie v Budapešti azda ešte cennejším. Kouč Wimmer mohol konštatovať: „Úlohu sme splnili. Takto nepripravení sme ešte nešli asi na žiadny turnaj. Napriek tomu sme na slovenské pomery dosiahli pekný výsledok a postúpili sme na ďalší turnaj, kde by nás mohli čakať lepšie zápasy. Niektorí hráči si znova vyskúšali, aké je to hrať v ich kategórii a niektorí mladší zas proti starším. Aj keď posledný  duel nedopadol podľa našich predstáv, v konečnom dôsledku môžeme byť spokojní.“

A hráči? Prehra vo finále síce škrela každého, ale z Maďarska sa vracali so zdvihnutou hlavou. „Išli sme do Budapešti s jednoznačným cieľom postúpiť na superfinále EYBL, čo sa nám, našťastie, podarilo. Samozrejme, turnaj sme chceli zakončiť víťazstvo. To sa nám síce, bohužiaľ, nepodarilo, ale spokojní s výsledkom sme aj tak,“ podotkol Matúš Malovec.


Zoznam aktualít

Naši partneri