Proti Nitre nám to ide...

SLÁVIA SPU NITRA – INTER BRATISLAVA 75:107

PRIEBEH: Interu sa v tomto ročníku proti Nitre hrá očividne dobre. Domáci viedli len v úvode 3:2, potom už držali žlto-čierni opraty pevne v rukách. Ešte v prvom polčase sa odpútali na vyše 20 bodov, po zmene strán, už v 25. minúte viedli aj o 31 bodov a najväčšmi sa nožnice roztvorili v 28. minúte, keď Gojko Sudžum upravil na 84:48 (a po ňom Martin Minarovjech na 87:51). Inter napokon pokoril aj stovku a „Nitrančanov“ deklasoval 107:75.

BOD ZLOMU: Hovoriť o konkrétnom zlomovom momente možno asi len v prenesenom význame. Rozhodol „mindset“, keď žlto-čierni nepodcenili súpera, ktorého v tejto sezóne už dvakrát vysoko zdolali – 83:48 vonku a 92:59 doma.

REČ ČÍSEL: Je zaujímavé, že napríklad v ofenzíve sú viaceré ukazovatele, ako napr. úspešnosť streľby, pomerne vyrovnané. Čo rozhodlo, bola predovšetkým defenzíva. Najväčšia priepasť tkvela v získaných loptách (18-4 pre Inter) a v stratách (10-27 z pohľadu interistov)... Inter vyhral na doskoky 41-30 a vysoko aj na útočné doskoky 22-8... Zaujala aj „mágia“ čísla 16, keď sa 16-ročný Martin Minarovjech za 20 minút hry zaskvel 16 bodmi, 5 doskokmi a 3 ziskami.

HRDINA: Hovoriť len o jednom hráčovi po takom kolektívnom výkone, je ťažké. Antonio Daye sa blysol 22 bodmi, Ozrenovi Pavlovičovi stačilo na 17 bodov odohrať necelých 20 minút. Potom je tu 16-bodový Martin Minarovjech... Predsa však vyzdvihneme Milana Szaba, ktorý k 15 bodom pridal aj 8 doskočených lôpt a 1 blok a bol tou silou, ktorá Interu pomáhala získať prevahu v podkošovom priestore... A je tu ešte jeden hrdina – po vleklom zranení ramena sa do zostavy vrátil Daniel Koller a za 6 minút hneď stihol 4 body a 2 zisky.

ČO ĎALEJ? Pred koncom kalendárneho roka 2023 náš čaká ešte jedno stretnutie a budeme hrať doma, ešte stále v hale na Vietnamskej ulici. V sobotu 30. decembra od 15:00 v dôležitom dueli privítame BKM Lučenec, ktorý cez týždeň dokázal pred vlastným obecenstvom zdolať Komárno.

ŠTATISTIKY

(19:28, 13:28, 23:31, 20:20)

NITRA: P. Vojtek 17, J. Vojtek 16, Urban ml. 15, Stojanov 8, Foltín 0 (Žiak 13, Tchúr 4, Misal 2).

Tréner: Ľ. Urban.

INTER: Daye 22, Pavlovič 17, Szabó 15, Adomavičius 10, M. Koller 8 (Minarovjech 16, Sudžum 11, D. Koller 4, Ďurečko 4).

Tréner: D. Rakočevič.

TH: 15/12 – 9/8.

FAULY: 13 – 14.

TROJKY: 22/7 – 42/13.

DIVÁCI: 100.

ROZHODCOVIA: Bartoš, Izák, Obertová.

POVEDALI PO STRETNUTÍ (podľa basketliga.sk)

Ľubomír URBAN (tréner Nitry): „V utorok sme trénovali a ani ma vo sne nenapadlo, že prídem v stredu do šatne a polovica mužstva nepríde. Bolo nás osem statočných bojovníkov, ale išli sme do zápasu tak, ako do každého iného, pretože sa hovorí, že okolnosti, ktoré sú, treba využiť ako zdroj motivácie. Hovoril som pred zápasom, ako to mal Inter, ich tréner hovoril, že dva týždne v podstate netrénovali, ani nevedel, kto príde hrať so Svitom a vyhrali o dvadsať. Samozrejme, my nie sme taký tím, čo sa týka legionárov. To bolo teraz o to motivujúcejšie, že sme hrali so Slovákmi a ja si myslím, že v niektorých momentoch, hlavne v takých rezignačných, by sa to dalo ešte zlepšiť, ale v podstate môžeme byť spokojní, že slovenská zostava so statočnosťou odohrala zápas a bola Interu v niektorých fázach dôstojným súperom.“

Danilo RAKOČEVIČ (tréner Interu): „Samozrejme, sme spokojní, prišli sme sem bojovať o víťazstvo a vyhrali sme. Využili sme toľko hráčov, koľko sme mali a veľmi nás teší návrat Dana Kollera po 6 mesiacoch v tomto zápase. Dúfam, že zranenie je už za ním a že bude dôležitý člen tohto tímu. Ideme ďalej, dva dni sa budeme teraz pripravovať na zápas s Lučencom a Nitre prajeme ešte veľa šťastia do konca sezóny.“