Vôbec to nie je beznádejné

Basketbalisti Interu Bratislava sa ocitli v polčase svojho účinkovania v A-skupine Európskeho pohára FIBA. Po troch stretnutiach majú bilanciu 1 víťazstvo a 2 prehry, s ktorou im patrí posledná, štvrtá pozícia. Rovnakú bilanciu však má aj druhý Pécs VSK a tretí ZZ Leiden. Zatiaľ o poradí na 2. až 4. mieste rozhoduje len skóre. Pred druhou polovicou je tak Inter v celkom nádejnej pozícii.

Bratislavčania na tom mohli byť podstatne lepšie. Pred týždňom v holandskom Leidene stratili dobre rozohraný zápas, prehrali 67:80. Ani v stredu na pôde lídra skupiny, slávnej Benficy, neboli celkom bez šancí. Vyhrali prvú i poslednú štvrtinu, no medzi tým boli dve desaťminútovky, kedy sa prejavila predovšetkým neskúsenosť z podobných stretnutí a chvíľkové výpadky koncentrácie vedúce k nesprávnym rozhodnutia. Aj tak si ale po záverečnom klaksóne a výsledku 68:77 mohli povedať, podobne ako Richard Körner: „Odohrali sme kvalitný zápas proti silnému súperovi. Mali sme výborný vstup do stretnutia, padlo nám veľa trojok, ale potom Benfica potvrdila svoju kvalitu. Majú vysokých a silných hráčov, dominovali v streľbe i na doskoku. Som rád, že na konci sme sa vrátili do zápasu a dokázali sme, že môžeme hrať aj s takýmito silnejšími tímami.“

Z hľadiska tzv. postupovej matematiky môže byť pri konečnom zúčtovaní veľmi dôležité, že žlto-čierni sa v závere nepoddali osudu, ale zabojovali a z 19-bodového manka stiahli 10 bodov. To ocenil aj pivot Michal Baťka: „Som veľmi rád, že sme to stiahli, pretože v tretej štvrtine to s nami nevyzeralo dobre.“

Odhadovať šance Bratislavčanov na konečnú druhú priečku znamenajúcu postup do ďalšej fázy nie je v tomto momente celkom jednoduché. Ak sme totiž skonštatovali, že mohli byť na tom podstatne lepšie, tak je fér priznať, že aj horšie. Narážame na to, ako si skomplikovali úvodný zápas doma proti Pécsu, ktorý nakoniec vyhrali len tesne 88:87. Práve s Pécsom sa Inter stretne na budúci týždeň. „V našej skupine je stále všetko otvorené. Stále máme šancu postúpiť. V Pécsi musíme podať dobrý výkon, bude to dôležitý zápas. Ak sa nám tam podarí vyhrať, ďalšie dva máme doma a všetko už bude záležať len na nás,“ konštatoval kapitán Goran Bulatovič.

Skutočne, po ceste do Maďarska úradujúceho slovenského majstra čakajú dve domáce stretnutia. Najprv v stredu 20. novembra proti Leidenu, o týždeň neskôr proti Benfice. Ako minulotýždňové stretnutie v Holandsku tak aj stredajšie v Portugalsku pritom naznačili, že doma by Inter mohol týchto súperov nielen potrápiť, ale aj obrať o body.

Článok pôvodne vyšiel v denníku Šport. Ďakujeme za súhlas so šírením.