Aktuality

Opäť dramatický záver, ale už bez „happy endu“

 INTER BRATISLAVA – BC KOMÁRNO 80:87

 (29:24, 16:17, 18:17, 17:29)

Aj v koncovke stredajšieho stretnutia proti Lučencu sme sa zahrávali so šťastenou. Vtedy sa to Interu ešte nevypomstilo a vyhral tesne 93:92. V stredu proti Komárnu však áno a Bratislavčania v posledných troch minútach stratili zápas, ktorý mali dobre rozohraný a počas, ktorého mali väčšinou mierne navrch. Prehrali 80:87.

PRVÝ POLČAS. Inter bol o úvodu jasne lepší. Ale čo z toho, keď robil fatálne chyby pri bránení perimetra. Odpútať sa dokázal najviac na šesť bodov, lebo Komárňania vždy našli odpoveď. Spravidla za tri body, alebo po nejakom zle bránenom prieniku. Po prvej štvrtine Inter vyhrával 29:24. V druhej perióde, ktorá už nebola taká úrodná, sa dostal najviac na sedem bodov za stavu 40:33, no na prestávku išiel iba s vedením 45:41.  

DRUHÝ POLČAS. Po zmene strán neprišlo k zásadnejšej zmene: Inter viedol, Komárno mu nedovolilo odpútať sa. Keď bolo treba, trafilo trojku, alebo zverilo loptu do rúk niektorej zo zahraničných opôr, ktorá zakončila prienik. Keď sa však v záverečnej časti podarilo Bratislavčanom odlepiť sa na 68:58, zdalo sa, že sú blízko k tomu, aby súpera zlomili. Lenže Komárno potvrdilo, že zlomiť ho je ťažké a príkladne bojovalo. Keď prišla šanca na zvrat, nepohrdlo ňou. Ešte zhruba päť minút pred koncom viedli domáci 73:67. Nasledujúcich tri a pol minúty však prehrali 2:13 a hoci sa v samom závere ešte snažili, prehru 80:87 odvrátiť nedokázali.

REČ ŠTATISTÍK. Inter viedol takmer 32 minút, súper len čosi vyše 3 minúty... Vo väčšine ukazovateľov neboli výraznejšie rozdiely, až na trojkovú streľbu, ktorý mal Inter 20/7, kým hostia 30/14... Strelecky sa zo žlto-čiernych najviac darilo Ivanovi Gandia-Rosovi, ktorý sa blysol 20 bodmi a 9 asistenciami. So 17 bodmi mu sekundoval Trevor Blondin. Po 14 dosiahli Jure Zubac a Džiugas Slavinskas... Michael Fusek, ktorý odohral svoj druhý zápas po trojmesačnej absencii, nazbieral za 24 minút 11 bodov a 9 doskokov.

ČO ĎALEJ? V stredu nás čaká dohrávka 6. kola Niké SBL. Prievidžanov sme mali privítať v Pezinku ešte v októbri, ale pre početnú maródku v našich radoch bolo treba duel odložiť. Takže posledný tím Niké SBL, ktorý sa chce ešte pokúsiť o zázrak a zachrániť sezónu, budeme hostiť až teraz. Zatiaľ sme s ním hrali len v decembri na jeho palubovke a podarilo sa nám zdolať ho 79:70. Budúcu sobotu sa predstavíme vo Svite a na ďalšiu stredu, teda 19. januára, si to v Pezinku znova rozdáme s Prievidžanmi.

INTER: Gandia-Rosa 20, Blondin 17, Zubac 14, Slavinskas 14, Fusek 11 (T. Malovec 4, M. Koller 0). Tréner: O. Meleščenko.

KOMÁRNO: Duffy 27, Pipíška 16, Gašič 16, Johnson 4, Balogh 0 (Djordjevič 14, Danielič 8, Ross-Miller 2).

Tréner: Z. Jovanovič.

TH: 15/13 – 11/7.

FAULY: 17 – 19.

TROJKY: 20/7 – 30/14.

DIVÁCI: 0.

ROZHODCOVIA: Margala, Doušek, Ribakovs.

X

POVEDALI PO STRETNUTÍ

Oleg MELEŠČENKO (tréner Interu): „Hráčom som po stretnutí povedal, že zápas sa hrá štyridsať minút. Nekončí sa, keď vediete o desať bodov, alebo sa cítite lepšie. Vždy je to štyridsať minút a niekedy je potrebný aj nadstavený čas. Rešpektujem Komárno. Hostia odovzdali všetko, ale my sme im dovolili dať štrnásť trojok a poslednú štvrtinu vyhrať o dvanásť bodov. Pretože my sme sa skrátka rozhodli, že sme už vyhrali. Predčasne. Musíme to pochopiť a poučiť sa z toho.“

Michael FUSEK (hráč Interu): „Myslím, že sme prehrali poslednými dvomi trojkami v závere . Celý zápas sme bojovali, ale potom sme pripustili tieto koše a stratili zápas.“

Zlatko JOVANOVIČ (tréner Komárna): „Dôležité víťazstvo. Jedno z tých, ktoré nám ukazujú, že aj keď prehráme nejaké zápasy, vieme vrátiť úder. Po prehrách v Spišskej, kde sme hrali zle, a dvoch s Levicami, v ktorých sme mali nejaké problémy a v druhom boli bez dvoch hráčov, trocha poklesla nálada chalanov. Boli sme už trocha dole. Prišli sme následne do Pezinka, kde sa hrá ťažko, a dokázali sme nájsť odpoveď. Myslím, že sme bojovali, bojovali a bojovali a už aj za to si zaslúžili vyhrať.“

Branislav PIPÍŠKA (hráč Komárna): „Určite rozhodla naša bojovnosť. Inter bol vo vedení po väčšinu zápasu, ale zlomili sme to v poslednej minúte, kde nám padli aj nejaké ťažké trojky. Konečne sa nám pošťastilo. Som rád, je to dôležité víťazstvo.“


Zoznam aktualít

Naši partneri