Aktuality

Prvý krok do Európy

Inter sa vracia do pohárovej Európy! Do medzinárodných vôd interisti naposledy zavítali v ročníku 2015/16, keď sa predstavili vo FIBA Europe Cupe. Teraz však skúsia šťastie v ešte elitnejšej spoločnosti.

Basketball Champions League vznikla v roku 2016 pod gesciou európskej sekcie FIBA s víziou konkurovať elitárskej Eurolige. Štartujú v nej popredné európske celky, úradujúcim šampiónom je taliansky Virtus Bologna. Ak by sa Inter prebojoval do skupinovej fázy, čelil by tam Zaragoze, istanbulskému Besiktasu, Brindisi, Dijonu, Klaipede, solúnskemu PAOKu a ďalšiemu kvalifikantovi.

Pravda, cesta do skupinovej fázy vedie jedine cez aktuálneho švajčiarskeho majstra Fribourg Olympic. Teda cez súpera, ktorý má nielen väčšie finančné možnosti, ale má aj čerstvé skúsenosti priamo zo skupinovej fázy. Ak Inter zdolá túto prekážku, v druhom kvalifikačnom kole si zmeria sily s nemeckým Telekom Baskets Bonn. Ak by v kvalifikácii neuspel, na jeseň si zahrá aspoň v skupinovej fáze FIBA Europe Cupu.

Netreba pochybovať, že žlto-čierni berú svoju účasť v pohárovej Európe mimoriadne seriózne. Podriadili tomu skladbu družstva, intenzívnu letnú prípravu, na ktorú však bolo tento raz ozaj málo času pre reprezentačné povinnosti piatich členov kádra, ale aj nedávne doplnenie tímu o Browninga s Gibbsom. Zostáva už len jediné – držať palce a zakričať si:

INTER DO TOHO!

ČO JE DOBRÉ VEDIEŤ

- Na Pasienky prichádza 18-násobný majster Švajčiarska, osemnásobný víťaz tamojšieho pohára a päťnásobný držiteľ ligového pohára.

- V drese Fribourgu by sa mal predstaviť Američan Tim Derksen, ktorý tam zamieril počas minulého ročníka z Prievidze. Asistentom trénera je Ivan Stanišak, ktorý na Slovensku koučoval Levice i Lučenec.

- Odveta vo Fribourgu je na programe už tento piatok od 20:00.


Zoznam aktualít

Naši partneri