V Komárne chýbalo málo – presne jeden kôš

BC KOMÁRNO – INTER BRATISLAVA 79:77

(8:21, 24:16, 21:16, 26:24)

Inter zviedol v Komárne zaujímavý súboj s nováčikom súťaže, ktorý okupuje druhú pozíciu. Hoci začal výborne, napokon mu po tretí raz v sezóne podľahol. A to tesným rozdielom jediného (dvojbodového) koša.

PRVÝ POLČAS. V Komárne sa nehrá ľahko, o to viac prekvapilo, ako zraniteľne pôsobili v prvej časti domáci býci. Inter aj vďaka tomu odštartoval šnúrou 9:0 a po 5 minútach vyhrával 12:3. Pred koncom desaťminútovky ho Marek Orihel poslal už do 16-bodového trháku 21:5, no domáci ešte stihli skorigovať na 8:21. V druhej štvrtine sa herný prejav Komárňanov podstatne zmenil. Odrazu boli dôslednejší, hrali tímovejšie a postupne ukrajovali z manka. Na prestávku však išli tímy za stavu 37:32 pre Inter.

DRUHÝ POLČAS. Tretia časť sa niesla v podobnom duchu ako druhá. Komárno malo mierne navrch a krok za krokom znižovalo. V 26. minúte sa dočkalo vyrovnania 46:46. Interisti však viedli, avšak iba o pár bodov, aj v ďalších minútach. Do záverečnej časti sa išlo za vyrovnaného stavu 53:53. Bratislavčania sa rýchlo dostali do vedenia 55:53, ale ďalšie štyri minúty vyhralo Komárno 17:5. Na začiatku 36. minúty vďaka tomu vyhrávalo 68:60 a položilo tak základy svojho víťazstva. Inter sa opakovane priblížili na rozdiel jediného koša. Aj do poslednej minúty išli tímy za stavu 74:72 (pre Komárno). Bratislavčania dvakrát zlyhali v zakončení a domáci tak z čiary trestných hodov zvýšili na 77:72. V záverečnej hre nervov už nepomohli ani koše Trevora Blondina a Jureho Zubaca. Inter prehral 77:79.

REČ ŠTATISTÍK. Z hry sme strieľali rovnako presne ako súper, rozdiel bol len v trestných hodoch, kde sme boli tento raz menej úspešní... Na doskoky sme vyhrali 42-34, mali sme menej asistencií (12-14) a viac strát (17-13)... Jure Zubac zaznamenal double-double za 26 bodov a 13 doskokov... double-double mohli dosiahnuť aj Trevor Blondin a Džiugas Slavinskas, no pri 19, resp. 17 bodoch chýbal jednému i druhému jediný doskok. Michael Fusek sa prezentoval 14 bodmi... Za zmienku stojí, že Martin Koller, ktorý minulú nedeľu oslávil 18. narodeniny, absolvoval takmer 31 minút.

ČO ĎALEJ? V stredu cestujeme do Spišskej Novej Vsi. Budúcu sobotu by sme sa mali predstaviť v Handlovej. Potom príde na rad reprezentačná prestávka. Na domácu pôdu do Pezinka by sme sa tak mali vrátiť až v sobotu 5. marca, keď privítame Svit.

KOMÁRNO: Duffy 25, Johnson 14, Gašič 11, Pipíška 8, Kádaši 0 (Djordjevič 12, Vlahovič 4, Danielič 3, Balogh 2).

Tréner: Z. Jovanovič.

INTER: Zubac 26, Blondin 19, Slavinskas 17, Fusek 14, M. Malovec 0 (Orihel 1, Minarovjech 0, D. Koller 0, M. Koller 0).

TH: 13/9 – 19/11.

FAULY: 23 – 16.

5 FAULOV: 36. Gašič – 40. M. Koller.

TROJKY: 32/12 – 23/8.

DIVÁCI: 230.

ROZHODCOVIA: Ženiš, Bara, Izák.

POVEDALI PO STRETNUTÍ (podľa basketliga.sk)

Zlatko JOVANOVIČ (tréner Komárna): „Zápas prebiehal presne tak, ako sme aj očakávali. Dva týždne sme bojovali s veľkými problémami, či už choroby, zranenia, prakticky sme nevedeli ani trénovať v plnom zložení. Toto sme sa však snažili neukázať súperovi na ihrisku, aj keď začiatok zápasu nám vôbec nevyšiel, ale to sme aj čakali. Povedal som mojim hráčom, aby sme vyhrali za každú cenu, aj za cenu na oko nepeknej hry. Gratulujem takisto aj Interu, ako sme mohli vidieť, aj bez kľúčového hráča (Gandia-Rosu, pozn.) hral veľmi dobre. Avšak ešte raz gratulujem mojim hráčom, teraz si dáme oddych a pripravíme sa na záver sezóny.“

Oleg MELEŠČENKO (tréner Interu): „Gratulujem Komárnu, bol to zaujímavý zápas, dokázali obhájiť svoju domácu palubovku. My sme si zápas prehrali vlastnými chybami, musíme viac makať, naučiť sa hrať bez Ivana (Gandia-Rosu, pozn.). V prvej polovici nám chýbal Fusek, teraz zas rozohrávač, ale máme nádeje ohľadom našich mladých hráčov, ktorí dúfam, že budú pokračovať v dobrých výsledkoch a porastú aj na kvalite.“