Aktuality

21. kolo: Inter – Lučenec 93:61

Inter Bratislava – BKM Lučenec 93:61

(19:11, 20:15, 23:21, 31:14)

V súboji prvého s druhým sa po dominantnom výkone Interu zrodilo vysoké víťazstvo 93:61. Bratislavčania tak na vedúcej pozícii ešte zvýšili svoj náskok práve pred Lučencom.

Inter vyrukoval s agresívnou obranou. Žlto-čierni boli dôslední, vypomáhali si, včas dostupovali. Najmä vďaka tomu mali Lučenčania problém presadiť sa, a tak prvý kôš dosiahli (Musil z trestných hodov) až za stavu 0:8. A Inter v rovnakom duchu pokračoval. Po prvej štvrtine vďaka tomu vyhrával 19:11. Uprostred druhej časti po šestkách Alcegaira vyhrávali domáci už o 17 bodov 31:14. O rozruch sa svojimi verdiktmi v tejto fáze starali aj arbitri, technickú chybu postupne nadelili obom lodivodom, ktorí dali jasne najavo svoj nesúhlas s niektorými rozhodnutiami. V každom prípade, na prestávku odchádzali mužstvá za stavu 39:26.

Po zmene strán Lučenčania nechceli skladať zbrane. Dostali sa však najbližšie na desať bodov. Do poslednej časti išli s mankom 47:62. V nej však už totálne dominovali Bratislavčania, ktorí publikum bavili parádnymi akciami. O rozruch sa v poslednej minúte postarali dve nešportové chyby hráčov Lučenca, ale inak si Inter v pohode dokráčal po jasné víťazstvo a tohtosezónnu bilanciu s Lučencom si vylepšil na 2-1.

Strelecky sa najviac darilo Michaelovi Fusekovi, ktorému na 17 bodov stačilo odohrať 20 minút. Padalo aj Wesovi Alcegairovi, autorovi 15 bodov. Mário Ihring sa zaskvel 12 bodmi a 14 asistenciami. Double-double si pripísal aj kapitán Lee Skinner za 12 bodov a 10 doskokov.  

Cez víkend sa Inter predstaví v Prievidzi. Doma, v Eurovia Aréne, ho uvidíme budúcu stredu, keď si zmeria sily s rivalom z Komárna.

INTER: Skinner 12, Ihring 12, Baťka 9, Abrhám 9, Funderburk 2 (Fusek 17, Alcegaire 15, Körner 8, Kozlík 7, Bulatovič 2).

Tréner: A. Naglič.

LUČENEC: Basabe 16, Musil 12, Caffey 11, Murray-Boyles 2, Eudy 0 (Anikienko 7, Jackuliak 5, Zorvan 4, Skvašík 3, Miloševič 1, Dunne 0).

Tréner: P. Jankovič.

TH: 25/17 – 17/11.

FAULY: 22 – 20.

TCH: 18. tréner domácich – 15. tréner hostí.

TROJKY: 27/12 – 18/4.

DIVÁCI: 500.

ROZHODCOVIA: Margala, Doušek, Uhrin.

X

POVEDALI PO ZÁPASE

Aramis NAGLIČ (tréner Interu): „Boli sme motivovaní a veľmi dobre pripravení. Všetci hrali odovzdali maximum, vyzeralo to veľmi dominantne. Dobre sme rozložili minutáž. Je to ale iba jeden zápas, nebudeme o ňom príliš rozmýšľať. My potrebujeme byť najlepší práve vtedy, keď treba: vo februári v Slovenskom pohári a potom v play-off. Sme na dobrej ceste. V dobrom svetle sme videli Fuseka. Vracia sa do formy po zranení. Rozšírili sme lavičku, máme hráčov, tak môžeme pracovať.“

Michael FUSEK (hráč Interu): „Nečakali sme, že nám to pôjde až tak dobre. Ale mali sme v posledných dňoch dobrú prípravu, neflákali sme tréningy, išli sme na sto percent. Ukázalo sa to v obrane a v útoku nám potom už padali strely, ako sme chceli.“

Peter JANKOVIČ (tréner Lučenca): „Inter  bol veľmi dobre pripravený, vyrukoval na nás veľmi agresívne, vystriedal troch hráčov na Mikovi Caffeym a spomalil našu hru. To bol zo začiatku náš najväčší problém. A druhým problém bol, že sme netrafili niektoré otvorené strely. V našom hernom pláne sme na to aj trocha odkázaní a keď nevieme trafiť, máme problém.“

Jaroslav MUSIL (hráča Lučenca): „Obrana Interu nás nezaskočila. Vedeli sme o nej. Inter ju hráva stále, aj naposledy v Leviciach. Nezaskočila nás, ale nevedeli sme cez ňu prechádzať. Útoky nám trvali hrozne dlho. V tom tkvelo. Potom sme na útoky mali nejakých šestnásť sekúnd, kde sme sa potrebovali skoncentrovať a postaviť signál. Na náš štýl sme hrali veľmi pomaly.“


Zoznam aktualít

Naši partneri