Aktuality

3. kolo: Inter – Lučenec 81:66

Inter Bratislava – BKM Lučenec 81:66

(24:21, 21:16, 18:15, 18:14)

Inter absolvoval tretie ligové stretnutie v priebehu štyroch dní. Doma čelil Lučencu a keďže Novohradčania vstúpili do sezóny dvomi víťazstvami a Bratislavčania už tromi, bol to zároveň duel o prvú priečku. Lepšie ho zvládli domáci, a tak sa udržali na špici SBL.

V úvode sa prejavila absencia dvoch podkošových opôr a azda aj únava, hostia tak dokázali získavať útočné doskoky a po nich premieňať druhé či tretie šance. Najmä vďaka tomu sa držali na dostrel. Prvú časť však Inter aj tak vyhral 24:21. Úvod druhej poznačil nielen úzkostlivý meter rozhodcov, ale navyše ešte aj výpadok elektronického ukazovateľa skóre. Obe mužstvá sa následne museli dostávať do rytmu, prejavili sa individuálne kvality domácich, viackrát príkladne zabojovali a nenápadne odskočili až na 14-bodový rozdiel. Do polčasovej prestávky ho však neudržali, do šatne odchádzali za stavu 45:37.

Aj po zmene strán to bola náročná partia. Inter však dokázal riešiť situácie rozumnejšie a rozvážnejšie. Trocha prekvapujúco, začal ťažiť z útočného doskoku. Odrazu to boli domáci, kto si utváral druhé šance a premieňal ich. Hostia neskladali zbrane, v 33. min sa dotiahli na 60:65, ale Inter rýchlo odskočil na 70:60 a vždy, keď hostia skórovali, dokázal odpovedať rovnakou kartou. Napokon sa teda žiadna dráma nekonala, Bratislavčania vyhrali aj štvrtý ligový zápas v sezóne 2019/2020. Tento raz o 15 bodov 81:66.

Strelecky sa spomedzi interistov najvýraznejšie presadil Kenney Funderburk, autor 19 bodov. Len o bod menej dosiahol Lee Skinner. Dvojciferný nástrel zaznamenali aj Wes Alcegaire s 12 a Michal Baťka s 10 bodmi. Druhý menovaný si pripísal na konto double-double, keďže pridal aj 10 doskokov.

Najbližšie interistov čaká prestížna konfrontácia s rivalom z Komárna. Dejiskom predohrávky 5. kola bude opäť domovský stánok žlto-čiernych Eurovia Aréna. Duel je na programe už najbližšiu stredu so začiatkom v obvyklom čase, teda o 18.00. V sobotu potom Inter odcestuje na zápas k ďalšiemu veľkému rivalovi, v rámci 4. kola sa totiž predstaví na pôde Prievidze.

INTER: Funderburk 19, Skinner 18, Baťka 10, Bulatovič 9, Abrhám 4 (Alcegaire 12, Kozlík 6, Ihring 3, Browning 0).

Tréner: A. Naglič.

LUČENEC: Basabe 19, Caffey 17, Murray-Boyles 11, Musil 7, Eudy 2 (Dunne 4, Jackuliak 3, Zorvan 3, Skvašík 0).

POVEDALI PO ZÁPASE

Aramis NAGLIČ (tréner Interu): „Nebolo ľahké hrať a vyhrať, pretože to bol tretí zápas za štyri dni. Máme zúženú rotáciu pre zranenia pivotov. Dosť sme trpeli. V prvom polčase sme trpeli hlavne na obrannom doskoku, ale dobrou obranou a múdrejším útokom v druhom polčase sme nakoniec doviedli zápas do víťazného konca.“

Goran BULATOVIČ (kapitán Interu): „Bolo to vydreté víťazstvo. Ťažký zápas a veľmi náročný týždeň je za nami. Som rád, že sme to zvládli a vyhrali všetky tri stretnutia. Škoda zranenia Miša Čekovského, určite ho budeme veľmi potrebovať. Musíme sa zamknúť do haly a trénovať s tým, čo máme a ísť do ďalších zápasov s rovnakým nasadením ako sme šli teraz.“

Peter JANKOVIČ (tréner Lučenca): „V prvom rade chcem pogratulovať domácemu tímu. Ukázal obrovskú kvalitu, ktorú potvrdzuje už minimálne tretiu sezónu v rade. Hrá nátlakovo po celých štyridsať minút, ako v útoku, tak aj v obrane. Takže bolo to veľmi ťažké. Netreba to brať tragicky, je to len tretie kolo. Bude tam aj čiastočná spokojnosť, ale určite nie s výsledkom.“

Jaroslav MUSIL (hráč Lučenca): „Hrali sme na Interi a tu sa len ťažko vyhráva. Domáci majú za sebou dlhú šnúru výhier. My sme niektoré úseky odohrali veľmi dobre, neustále sme sa držali na dostrel, okolo desiatich bodov. Nikdy nám súper neutiekol o dvadsať, čo sa tu stáva často a vtedy sa to už proti takému kvalitnému tímu ťažko doháňa. Interisti mali veľa útočných doskokov a veľa druhých šancí. Tam by som videl príčinu našej prehry. Mali sme však dobré nasadenie. Možno nie po celých štyridsať minút, možno nám dokopy ušlo nejakých desať, ak to spočítame, ale bojovali sme. Napriek tomu si myslím, že sme neboli až takí koncentrovaní ako v predošlých dvoch zápasoch.“