Ťažký večer na Spiši

SPIŠSKÍ RYTIERI – INTER BRATISLAVA 97:63

PRIEBEH: Prvý polčas nenasvedčoval tomu, že Inter odíde zo Spišskej Novej Vsi s vyše 30-bodovým debaklom. Niežeby zverenci trénera Danila Rakočeviča nerobili chyby a niekedy až absurdné rozhodnutia hneď od úvodu (napr. tlačenie sa do zakončenia spod koša, kde to strážil Michael Fusek, ktorý len v prvej časti rozdal tri bloky a pozbieral dôležité doskoky), ale prehrať prvú desaťminútovku 16:20 nebola žiadna tragédia. V druhej časti žlto-čierni najprv vyrovnali a v 14. minúte sa dostali aj do vedenia 30:27. Žiaľ, to bolo naposledy, čo mali navrch. Ešte do polčasovej prestávky im domáci celkom nenápadne ušli na dvojciferný rozdiel. Po zmene strán Bratislavčania skúšali čosi robiť s výsledkom, ale nezriedka volili nesprávne riešenia, a tak domáci vycítili príležitosť, aby vo svojom štvrtom vystúpení v ročníku 2023/24 konečne dosiahli premiérové víťazstvo. Za touto vidinou išli nekompromisne až do konca. Ani v závere nepoľavili, a tak Interu naložili 97:63.

BOD ZLOMU: Nastal na prelome tretej a štvrtej časti. Inter sa po polčasovej prestávke opakovane priblížil na -10, ale domáci od 53:43 potiahli sériu 8:0 na 61:43. Aj na to ešte žlto-čierni reagovali a dostali sa na -11, ale zjavne im to odčerpalo sily a keď Spišiaci do konca periódy opäť odskočili na +19, Bratislavčania už nenašli adekvátnu odpoveď.

REČ ČÍSEL: Na doskoky 52-30, na bloky 1-8... Azda hlavný rozdiel tkvel v podkošovej hre. Celkovo sa interisti len veľmi ťažko presadzovali spod koša a z jeho blízkosti, o čom svedčí aj slabučká 25-percentná úspešnosť streľby za dva body (kým hostia mali až 62 %). Za tri body to nebolo zlé, keď žlto-čierni premenili 13 z 32 pokusov, čo je úspešnosť na úrovni 40%, ale obdobne si počínali aj Spišiaci.

HRDINA: Inter ho tento raz hľadal márne. Dobré momenty mali Braxton Bertolette, Robo Hudec a aj ďalší, ale hrdina stál na opačnej strane. Bol ním Michael Fusek, ktorý za necelých 26 minút nazbieral 11 bodov, 13 doskokov a 6 blokov a pod košom, najmä v defenzíve, ho bolo skutočne cítiť.

ČO ĎALEJ? Cez týždeň, v stredu, máme v 5. kole voľno. Inter sa vráti do akcie až v sobotu, keď sa od 18:30 predstaví na palubovke majstrovských Levíc. Doma interistov najbližšie uvidíme až v sobotu 21. októbra v dôležitom stretnutí proti Prievidzi.