Aktuality

1. kolo: Inter – SNV 90:86

Inter Bratislava – Spišskí Rytieri 90:86

(23:22, 18:31, 27:13, 22:20)

Inter zvládol vstup do ročníka nad očakávania dobre. V úvodnom kole zdolal ambicióznu Spišskú Novú Ves, ktorá sa cez leto výrazne posilnila. Žlto-čierni uspeli aj napriek tomu, že im pre chorobu chýbal Richard Körner. Výborne sa uviedli mladí interisti, ktorí dostali od kouča Alberta Blanca Vilu značnú dôveru.

PRVÁ ŠTVRTINA. Ak sa hostia aj dostali do vedenia, žlto-čierni rýchlo odpovedali. Ako Daniel Randuška, keď ich trojkou po prvý raz poslal do vedenia 5:2. Takáto „preťahovaná“ trvala až do konca desaťminútovky, ktorú Inter napokon tesne vyhral 23:22. 

DRUHÁ ŠTVRTINA. Žlto-čiernym sa nedarilo zastavovať ofenzívu Spišskej, zvlášť sa darilo Jarvisovi Garrettovi. Vďaka tomu hostia vyhrali túto periódu 31:18 a prvý polčas o 12 bodov 53:41.

TRETIA ŠTVRTINA. Energia mladíkov, obzvlášť Zsolta Borosa a Martina Kollera nakopla domácich. Strelecky ich potiahli Lautaro López, Arnas Beručka a Jaro Musil. Najprv sa dostali na dostrel, potom potiahli šnúru 10:0, po ktorej viedli 64:59. Solídne fungovala aj tímová ofenzíva, ktorá hostí viackrát zahnala do úzkych. Túto časť vyhrali Bratislavčania 27:13.

ŠTVRTÁ ŠTVRTINA. Súperi do nej vstúpili za stavu 68:66. V zlomových momentoch, okrem vyššie spomínaných opôr, zažiaril aj Maurizio Galata. Inter sa odpútal na 88:77 a hoci hostia aj s dávkou šťastia mohutne zafinišovali, Jaro Musil stanovil jednou šestkou konečné skóre – 90:86.

REČ ŠTATISTÍK. Za Inter nastúpili šiesti neplnoletí mladíci: Matúš Malovec s Tomášom Borodovčákom len na 17 sekúnd, ale Daniel Randuška na 7 minút, Martin Koller na takmer 9, Timotej Malovec na 13 a Zsolt Boros až na vyše 16 minút. Na lavičke už bo pripravený (zatiaľ ako dočasná výpomoc) aj ďalší odchovanec, 19-ročný Timotej Mičuda. Lautaro López dosiahol double-double za 20 bodov a 11 asistencií, Maurizio Galata za 11 bodov a 10 doskokov. Len 9 strát zaznamenal celý tím Interu. Na body hráčov z lavičky vyhral Inter 37:15. Rytieri viedli 21:54 min, kým Inter 14:13 min. Až 11 faulov na seba pritiahol Lautaro López. 

ČO ĎALEJ? V stredu 30. septembra hráme opäť doma, klasicky od 18:00. Do Eurovia Arény zavíta ďalší veľký favorit, tím Patrioti Levice. Zostáva veriť, že aj na toto stretnutie budeme môcť do haly vpustiť 500 divákov.

INTER: López 20, Musil 19, Galata 11, Randuška 3, T. Malovec 0 (Beručka 22, Fusek 10, Boros 3, Koller 2, M. Malovec 0, Borodovčák 0).

Tréner: A. Blanco Vila.

SNV: Garrett 25, Nikolič 18, Spencer 16, Čekovský 11, Mrviš 1 (Baťka 9, Antoni 6, Krajňák 0, Židzik 0).

Tréner: T. Hojč.

TH: 20/14 – 18/14.

FAULY: 20 – 22.

TCH: 12. Beručka, 20. tréner domácich.

TROJKY: 37/14 – 18/8.

DIVÁCI: 500.

ROZHODCOVIA: Ženiš, Fuska, Holländer.

X

POVEDALI PO ZÁPASE

Alberto BLANCO VILA (tréner Interu): „Viac ako veľké víťazstvo! S piatimi seniormi, vrátane Fuseka, ktorý po mesiaci odtrénoval jeden tréning a s mladými deckami sme vyhrali tento zápas. Rešpektujem trénera a tím Spišskej. Spolu s Levicami majú jednoznačne najlepší káder v lige. Mohli sme aj prehrať, ale to, ako sme bojovali a akí súťaživí sme boli, ma robí šťastným. Neviem, ako to bude vyzerať v ďalšom zápase, ale dnes som veľmi šťastný, lebo mladí chalani pomohli tímu viacerými spôsobmi.“

Jaroslav MUSIL (hráč Interu): „Pri aktuálnom zložení tímu sme neboli na vysokej nohe. Robili sme robotu poriadne a tak to dopadlo. Dnes sme veľa času strávili dole, pod súperom, doťahovali sme z mínus dvanásť. Tréner dal šancu mladým juniorom, ktorí majú šestnásť či sedemnásť rokov a myslím, že oni nám z veľkej časti obrátili zápas, za čo ich veľmi chválim. Svojou aktivitou a bojovnosťou dokázali súperovi zobrať pár lôpt. Celý tím sa vzoprel a nakoniec sme dávali ľahké body a dali do toho viac energie... a vyhrali sme.“

Teo HOJČ (tréner SNV): „(V druhom polčase) sa narušili pravidlá, ktoré máme a narušila sa disciplína. Potom jasné, že nemôžeme hrať dobrý basket a príde prehra, čo sa aj stalo.“

Michal BAŤKA (hráč SNV): „Dali nám štyridsať bodov za prvý polčas a keď chceme vyhrávať vonku, musíme súperov udržať pod tridsaťpäť bodov. Útok naozaj fungoval, posúvali sme si loptu, boli sme agresívni na útočnom doskoku. Lenže stále nám dávali trojky a stále boli na dostrel. Ukázalo to tretia štvrtina: začali s väčšou energiou, premieňali ťažšie strely, dostali sa do vedenia a na nás padol útlm. Potom sa ťažko na Interi doháňa takýto náskok.“


Zoznam aktualít

Naši partneri