Aktuality

Ďalšia opora majstrovského tímu zostáva!

BK Inter Bratislava má za sebou hektické, no krásne obdobie. Najprv vyvrcholenie finálovej série, zisk zlatých medailí, majstrovské oslavy, potom rozhodnutie znova sa predstaviť v pohárovej Európe. Sezóna 2018/19 je nenávratne minulosťou, tá nadchádzajúca, 2019/2020 ešte vzdialenou budúcnosťou. Avšak na jej príprave sa už pracuje. Dnes teda predstavujeme siedme meno hráča, s ktorým do nej vyrukujeme. Zároveň je to piaty bojovník z majstrovskej zostavy, ktorý bude pokračovať v žlto-čiernom drese ďalší rok.

Lee Skinner sa okamžite po príchode v lete 2018 zaradil medzi opory tímu z Pasienkov, rýchlo sa stal miláčikom bratislavského publika a vybudoval si renomé pracovitého a inteligentného tímového hráča. Aj vďaka nemu Inter vyhral základnú časť ročníka 2018/19 so skvelou bilanciou 28 víťazstiev – 4 prehry a aj vďaka nemu potom na ceste k historicky deviatemu majstrovskému titulu, piatemu v ére samostatnosti, prešiel cez play-off bez jediného zakopnutia s jedenástimi výhrami na konte.

Pripomeňme si, že keď Lee pred rokom prichádzal do Interu písali sme, že je absolventom univerzity Wofford a že v rokoch 2014 a 2015 s ňou vyhral Southern Conference, v druhom prípade bol dokonca vyhlásený za najužitočnejšieho hráča. Profesionálnu kariéru odštartoval v lete 2015 v rakúskom Welse, ale už zakrátko sa sťahoval do Kolína. V drese BK Geosan absolvoval ostatné tri ročníky, pričom pred prestupom do Interu bol najlepšie doskakujúcim hráčom a štvrtým najlepším strelcom českej najvyššej súťaže. Priemerne dosahoval 19,1 bodu a 10,3 doskoku na zápas. V Bratislave možno na prvý pohľad jeho štatistiky nepôsobili tak oslnivo, keď mal v základnej časti priemerne 13,3 bodu a 6,5 doskoku na zápas a v play-off sa zlepšil na 15,8 bodu a 7,1 doskoku. Bol však nesmierne platným hráčom na oboch koncoch ihriska. Pri výške 198 cm si v obrane i útoku vždy dokázal poradiť s vyššími a ťažšími súpermi, vedel udrieť nielen spod koša, ale aj zo stredných vzdialeností a sporadicky i spoza trojkového oblúka. Pravidelne potvrdzoval vysoké basketbalové IQ. O to viac nás teší, že BK Inter sa na jeho služby môže spoľahnúť i v nadchádzajúcom ročníku.

Inter už skôr oznámil, že zatiaľ sa mu z minulosezónneho kádra podarilo udržať Davida Abrháma, Nemanju Barača, Michala Baťku a Gorana Bulatoviča. Novými tvárami sú reprezentanti Dalibor Hlivák a Michal Čekovský.


Zoznam aktualít

Naši partneri