Aktuality

Inter mal na viac, v závere stratil „momentum“

INTER BRATISLAVA – LEVICKÍ PATRIOTI 68:79

(18:17, 16:23, 18:13, 16:26)

Inter a Lučenec sú dva tímy, ktoré dokázali v aktuálnom ročníku Niké SBL zdolať Levice, už istého víťaza základnej časti. Na úspech mohli pomýšľať aj v dohrávke 23. kola.

PRVÝ POLČAS. V úvodnej časti sa súperi opakovane vystriedali vo vedení. Inter bol lídrovi vyrovnaným súperom. Na začiatku druhej periódy mali žlto-čierni mierne navrch, lenže úsek od stavu 26:22 pre krátky výpadok v koncentrácii stratili v pomere 1:10, čo Levičanov posadilo na koňa napokon vyhrali prvý polčas 40:34.

DRUHÝ POLČAS. Ťažko povedať, o čo sa Inter snažil po zmene strán, no Levice sa mu v úvodných tri a pol minútach ušli na 49:34. Lenže Bratislavčanov to nezlomilo. Naopak, zabrali a v 29. minúte otočili na 52:51. Črtala sa poriadna dráma. Je obrovskou škodou, že Inter v záverečnej štvrtine stratil momentum po sporných výkonoch rozhodcov, z ktorých niektoré je ťažké komentovať a azda ešte ťažšie nechať celkom bez komentára. V závere tak už Inter nemal „drive“, aby duel zlomil vo svoj prospech a napokon tak prehral 68:79.

REČ ŠTATISTÍK. Výborný individuálny výkon podal 18-ročný rozohrávač Martin Koller, autor 14 bodov, 5 doskokov, 6 asistencií a 4 ziskov (len pri 4 stratách). Džiugas Slavinskas dosiahol 16 bodov a Jure Zubac, rovnako ako Koller 14. Za zmienku stojí aj 13 doskokov Michaela Fuseka... Mrzieť nás môže až 22 strát, ale aj súper ich spáchal až 21... Vo väčšine ukazovateľov sme sa Patriotom vyrovnali, alebo ich mierne prevýšili, avšak strieľali sme nepresnejšie, a to hlavne spoza oblúka.

ČO ĎALEJ? Ďalší zápas odohráme už o necelých 48 hodín. V sobotu od 16:00 privítame v Pezinku Iskru Svit. V permanencii budeme aj budúci týždeň, keď v pondelok v dohrávke 21. kola nastúpime v Handlovej a v stredu v dohrávke 24. kola pre zmenu na palubovke Lučenca.

INTER: Slavinskas 16, Zubac 14, M. Koller 14, Fusek 9, Blondin 5 (T. Malovec 8, D. Koller 2, Orihel 0).

Tréner: O. Meleščenko.

LEVICE: Krajčovič 20, McCallum 15, Bachan 11, Abrhám 8, Bojanovský 6 (Freeman 12, Volárik 7, Chaban 0, Kotásek 0, Juríček 0).

Tréner: M. Madzin.

TH: 16/11 – 11/8.

TCH: 34. T. Malovec.

TROJKY: 24/5 – 24/11.

DIVÁCI: 80.

ROZHODCOVIA: Doušek, Bara, Bartoš.

X

POVEDALI PO STRETNUTÍ

Oleg  MELEŠČENKO (tréner Interu): „Naši mladí hráč robia veľké pokroky. Aspoň čosi dobré bolo, že bojovali. Svojimi chybami sme dovolil súperovi, aby pocítil zápas. Nechcem komentovať výkony rozhodcov, my sa snažíme hrať tvrdú obranu a občas nám to vychádza... Musíme sa sústrediť na našu prácu. Máme úzku rotáciu, ale problémy majú všetci. Gratulujem Leviciam. My sme spravili viac chýb. Dali nám 24 bodov z našich vlastných chýb. To bolo asi rozhodujúce.“

Martin KOLLER (hráč Interu): „Ukázala sa užšia rotácia. Levice premenili nejaké strely, ale aj my sme sa potom dostali do zápasu, keď prestriedali. Bohužiaľ, dnes to nestačilo. Poučíme sa z chýb, ktorých sme spravili veľa a dúfam, že to ukážeme v ďalšom zápase.“

Michal MADZIN (tréner Levíc): „Čakal som, že to bude takýto zápas. Videli sme, že Inter nie náhodou vyhral v Spišskej, takmer vyhral v Komárne a vysoko zdolal doma Prievidzu. Snažili sme sa zodpovedne pripraviť, v rámci možností, ktoré sme mali. Po dlhšej pauze bez zápasu to nikdy nie je ideálne. Reálne sme mali jeden spoločný tréning a hneď sme išli do hry. Dalo sa čakať, že to môže byť náročné. Inter ukázal, prečo má také výsledky, aké má. Spokojný som s víťazstvom a s tým, že sme si dvakrát vybudovali vyššie vedenie a že zabrali viacerí chalani, čo je vždy pozitívne.“


Zoznam aktualít

Naši partneri