Aktuality

Predstavujeme prvého legionára

Inter predstavuje druhú letnú posilu, s ktorou vykročí do ročníka 2020/21. Po slovenskom reprezentantovi Jaroslavovi Musilovi je ňou 26-ročný americký „combo-guard“ Darrion Strong-Moore.

Tím z Pasienkov siahol po rodákovi zo Chicaga, ktorý absolvoval uplynulý ročník v drese bosnianskeho tímu Spars Realway Sarajevo. V jeho drese sa predstavil nielen v tamojšej najvyššej súťaži, ale skúsenosti s európskym basketbalom zbieral aj v Jadranskej lige, presnejšie v jej druhej divízii.

K najnovšej posile sa vyjadril aj generálny manažér Michal Ondruš: „Hľadáme troch až štyroch mladých zahraničných basketbalistov, ktorí sú talentovaní, motivovaní, hladní po úspechu a chcú sa väčšmi presadiť na európskom trhu. Toto je prvá akvizícia. Darrion prichádza na pozíciu combo-guarda. Aj napriek obmedzeným možnostiam sa snažíme zložiť súťaživý, talentovaný tím, ktorý bude konkurencieschopný v našej najvyššej súťaži.“  

Darrion Strong-Moore je absolventom University Of Arkansas Fort Smith. Ročník 2016/17 však strávil ako člen základnej päťky na University of Oklahoma, kde ho neskôr v lete vystriedal Trae Young, ktorý v súčasnosti žiari vo farbách tímu NBA Atlanta Hawks. Strong-Moore predtým pôsobil aj na Coffeyville Community College, kde nastupoval rovnako v základnej päťke a bol streleckým lídrom.

Z tímu, s ktorým chce Inter Bratislava vyrukovať do nadchádzajúcej sezóny, sme už skôr spoznali nového španielskeho kouča Alberta Blanca Vilu, dvoch reprezentantov, ktorí v Bratislave hrávali aj v uplynulej sezóne, Michaela Fuseka a Richard Körnera, a ich reprezentačného kolegu, spomínaného navrátilca Jaroslava Musila.

X

X

X

X

FOTO: The Oklahoman


Zoznam aktualít

Naši partneri