Aktuality

7. kolo: Prievidza – Inter 75:72

BC Prievidza – Inter Bratislava 75:72

(20:21, 18:22, 19:21, 18:8)

Na Hornej Nitre žlto-čierni opäť doplatili na neskúsenosť a v nezvládnutej záverečnej časti stratili zápas, v ktorom mali po väčšinu času navrchu a smerovali k tretiemu víťazstvu v sezóne. Vzhľadom na vzájomné výsledky s Handlovou a Prievidzou tak klesli na siedmu pozíciu.

PRVÁ ŠTVRTINA. Skóre síce otvorili domáci, ale boli to Bratislavčania, kto po väčšinu úvodnej desaťminútovky udával tempo. Napokon ju po trojke Arnasa Beručku vyhrali tesne 21:20.

DRUHÁ ŠTVRTINA. Žlto-čierni hrali disciplinovane a bod po bode zvyšovali svoj náskok, ktorý opakovane dosiahol 9 bodov. Na dvojcifernú hodnotu sa však nie a nie odpútať. Posledné tri minúty patrili domácim, ktorí znížili na polčasových 38:43.

TRETIA ŠTVRTINA. Krátko po zmene strán po donáške Riša Körnera Inter konečne odskočil na dvojciferný rozdiel (48:38) a Lautaro López následne dožičil hosťom vedenie 50:38. A hoci Prievidžania potom znížili, po trojke Lópeza v 27. bolo znova o desať bodov – 59:49. A bolo ešte lepšie: keď sa neskôr presadili Tomáš Borodovčák a Lautaro, Inter znova vyhrával o 12 bodov. V závere tejto časti ale domáci ešte korigovali smečom a trojkou, a tak do poslednej štvrtiny si prenášali podstatne miernejšiu, len sedembodovú stratu.

ŠTVRTÁ ŠTVRTINA. Čo dodať k tejto perióde, keď skóre 8:18 hovorí jasnou rečou? Hornonitrania začali šnúrou 9:0, otočili na 66:64 a dostali sa na koňa. Bez snahy znižovať kvalitu ich výkonu, boli to interisti, kto im dal priestor a pokazil si tak zápas. Proti pozornej obrane hrali až príliš komplikovane, zbytočne sa nechali vyviesť z rovnováhy a hoci sa ešte raz dostali do vedenia 69:68, „baníci“ odpovedali šnúrou 7:0 na 75:69. V závere Körner síce znížil na 72:75 a Inter mal čas aj na vyrovnanie, ale zmar pokračoval, a tak v úplnom závere sa nedostal ani k zakončeniu. Škoda... Možno to bola, vzhľadom na vývoj duelu trocha krutá prehra, ale zrejme aj takúto lekciu treba občas dostať.

REČ ŠTATISTÍK. Z interistov sa strelecky najviac darilo Richardovi Körnerovi, autorovi 20 bodov. Lautaro López dosiahol double-double za 17 bodov a 10 doskokov. Arnas Beručka tento raz prispel 14 bodmi. Michael Fusek k 10 bodom a 5 doskokom pridal aj vynikajúcich 7 blokov, čo je tohtosezónne maximum. Znova nám nešli šestky: premenili sme len 9 z 18, kým domáci z rovnakého množstva 13 – a aj tu tkvejú príčiny stredajšej prehry.

ČO ĎALEJ? Najbližšiu sobotu cestujeme do Spišskej Novej Vsi, aby sme si zmerali sily s lídrom SBL. Takto o týždeň, v stredu 28. októbra, sa predstavíme v Leviciach. Doma budeme hrať najbližšie až v sobotu 31. októbra, keď v Eurovia Aréne za zatvorenými dvermi privítame Lučenec.

PRIEVIDZA: Majerčák 22, Vašl 19, Bjeletič 12, Robertin 6, Louiserre 0 (Seljaas 12, Pasovský 2, Matuška 0, Kincel 0, Lukáč 0).

Tréner: M. Helmecy.

INTER: Körner 20, López 17, Beručka 14, Musil 4, Borodovčák 2 (Fusek 10, Galata 5, M. Malovec 0, Koller 0, T. Malovec 0).

Tréner: A. Blanco Vila.

TH: 18/13 – 18/9.

FAULY: 18 – 18.

TROJKY: 27/6 – 28/11.