Aktuality

Spravíme tretí krok ku zlatu?

Karty sú rozdané. Keďže Inter hrá doma, pochopiteľne, je na ťahu. Vo finálovej sérii vedie 2:0 a ak by sa utrhol na 3:0, od vytúženého majstrovského titulu by ho delil jediný krok.

Minulý týždeň to v prvom zápase bola absolútne suverénna jazda. Ak by Bratislavčania išli na plný plyn až do konca, mohli vyhrať aj o 50 bodov. Napokon, viedli už o 40, no aj výsledný 33-bodový rozdiel je na finále akosi privysoký.

Nedalo sa spoliehať na podobný scenár aj v stredu v Prievidzi. Hornonitrania chceli odčiniť sobotný debakel, no predovšetkým si uvedomovali, že cestovať späť do hlavného mesta so stratou 0:2 by bola veľmi nepríjemná situácia. Hoci stále nie beznádejná, keďže finálová séria sa hrá na štyri víťazstvá.

Prievidžania doma statočne vzdorovali, druhý duel sa zlomil až v závere, kde zaúradovala kvalitná obrana Interu. Víťazstvo 83:77 bolo pre Bratislavčanov pätnáste v rade nad Prievidzou.

POVEDAL PRED ZÁPASOM

Aramis NAGLIČ (tréner Interu): „Je jasné, že chceme ísť na 3:0. Nikdy to nie je jednoduché, keď sa hrá play-off. Aj preto sa hovorí, že posledný krok býva najťažší. Vieme to a rozprávali sme sa o tom. Sme pripravení. V Prievidzi sme neodohrali taký zápas, ako sme si zvykli my sami i naši fanúšikovia. Myslím si a zároveň dúfam, že v sobotu to bude na takej úrovni ako doteraz. Sme jasní favoriti, hoci Prievidza ukázala, že s nami môže hrať a že má charakter a je aj dobre takticky pripravená. Očakávam dobrý, tvrdý zápas, ale verím, že my budeme lepší.“


Zoznam aktualít

Naši partneri