8. kolo - predohrávka: Inter – SNV 95:67

Inter Bratislava – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 95:67

(22:6, 20:15, 26:23, 27:23)

Deň po víťazstve na pôde levických Patriotov sa interisti predstavili pred vlastným publikom, kde privítali súpera, ktorý síce v úvodných dvoch kolách nezvíťazil, ale dvakrát bol blízko k tomu, aby zaskočil ambicióznejších súperov.

Inter zvíťazil systémom „štart – cieľ“. Duel odštartoval šnúrou 12:0 a základy víťazstva položil už v prvom dejstve, ktoré vyhral 22:6. V druhej časti síce už nedominoval takým výrazným spôsobom, ale postupne odskočil na 20 i viac bodov a na prestávku odchádzal s vedením 42:21. Po zmene strán Spišiaci výraznejšie prehovorili do diania, darilo sa im držať krok, ale z manka príliš neukrajovali. To pred poslednou časťou narástlo na 24 bodov (68:44). V záverečnej desaťminútovke Inter nepoľavil a hoci sa hrala čoraz otvorenejšia partia, odpútal sa až na 34 bodov (88:54). V závere hostia aspoň mierne skorigovali vysokú prehru, no víťazstvo Interu nemali šancu odvrátiť. Ten vyhral 95:67. Čiernou škvrnou však bolo zranenie Michala Čekovského, ktorý v prvom polčase po pokuse o alley-oop zostal ležať na palubovke s bolestivou grimasou. Neskôr mu fyzioterapeut pod dohľadom klubového lekára zbežne vyšetrili a zaľadovali koleno. Zostáva veriť, že lekárske vyšetrenia, ktoré v najbližších dňoch podstúpi, vyvrátia podozrenie na vážnejšie zranenie kolena a že sa Michal čoskoro vráti do hry.

Najlepším strelcom z radov Interu bol Michal Baťka, autor 19 bodov. Len o bod menej pridal Wes Alcegaire. Na 11 sa zastavil Mário Ihring, 10 nastrieľal Stevie Browning. Marekovi Kozlíkovi a Davidovi Abrhámovi chýbal na dosiahnutie dvojcifernej hranice jediný bod. Za zmienku stojí aj 11 doskokov Leeho Skinnera, či fakt, že až sedem interistov dosiahlo minimálne tri asistencie.

Už zhruba 46 hodín po skončení duelu proti Spišskej Novej Vsi nastúpia interisti v sobotu o 18.00 na zápas 3. kola proti Lučencu. Hrajú opäť doma, v Eurovia Aréne. V stávke je pritom prvá priečka!

INTER: Baťka 19, Alcegaire 18, Funderburk 7, Bulatovič 5, Skinner 5 (Ihring 11, Browning 10, Kozlík 9, Abrhám 9, Hlivák 2, Čekovský 0).

Tréner: A. Naglič.

SNV: Nottage 21/3 trojky, Maxwell 12, Židzik 9, Sewiol 8, Alleyn 6 (Thompkins 5, Krajňák 3, Rákai 3, Tchúr 0).

POVEDALI PO ZÁPASE

Aramis NAGLIČ (tréner Interu): „Odohrali sme dobrý zápas. Dali sme doňho energiu, nebolo príliš cítiť, že sme deň predtým hrali v Leviciach. Máme širšiu rotáciu, tak sme si mohli dovoliť nechať niektorých hráčov oddychovať. Máme však problém s Čekovským, u ktorého je podozrenie na dosť ťažké zranenie. Od zápasu k zápasu vyzeráme lepšie, ale máme teraz problém so zranenými pivotmi.“

Michal BAŤKA (hráč Interu): „Zápas deň po zápase. Včera Levice, dnes Spišská. Škoda toho zranenia, ktoré sa prihodilo Mišovi Čekovskému. Dúfajme, že to nebude také vážne, dá sa za pár dní dokopy a nebude chýbať dlho ako Mišo Fusek. Som rád, že sme to po celý zápas udržiavali, nepripustili sme nejakú nervozitu. Už v prvom polčase bol dvadsaťbodový rozdiel, takže potom sa to už viac-menej dohrávalo. Chalani zo Spišskej mali tiež za sebou náročný stredajší zápas s Komárnom.“

Erich KORFANTA (tréner SNV): „Hrať back to back zápas v takej úzkej rotácii, akú momentálne máme, je ťažké. Nemôžem chlapcom povedať ani pol slova, lebo lietali včera po ihrisku, doťahovali sme zápas s celoplošným pressingom a dnes sme tiež jazdili po palubovke, čo sa nám dalo. Čo sa týka bojovnosti, nemôžem tímu nič vyčítať. Bohužiaľ, je to mladý tím a občas sa v mladíckej nerozvážnosti dopúšťa zbytočných chýb. Musíme sa vyvarovať štyroch či piatich minút, ktoré nás stoja zápasy. V Bratislave, okrem úvodnej štvrtiny, kým sme sa rozbehali do adrenalínového tempa, neboli tri štvrtiny zlé. Musíme sa naučiť kontrolovať tempo, sami seba, svoju hlavu, naučiť sa vyhrávať zápasy a myslím, že to bude dobré.“

Ivan ŽIDZIK (hráč SNV): „Veľmi zle sme začali. Neboli sme sústredení. Z toho plynulo, že sme za prvú štvrtinu dali len šesť bodov. Robili sme chyby v útoku, nedávali ľahké koše, zahadzovali sme šestky – vrátane mňa. Zoberieme si z toho, že sa musíme viac sústrediť na zápas, byť lepšie pripravení, viac koncentrovaní. Neskoro sme začali hrať. Keď už je zápas o desať či dvadsať bodov, ťažko sa to dobieha“