Ako si počínali mladí Interisti

Aj tento víkend boli na programe zápasy našich žltočiernych nádejí. Starší žiaci odohrali svoj duel v sobotu na domácej palubovke proti rovesníkom zo Serede. Úvod zápasu sa niesol vo vyrovnanom duchu. Keď na polčasovú prestávku obe družstvá odchádzali za vyrovnaného stavu 39-39. V tretej desaťminútovke naši starší žiaci zabrali hlavne v obrane, keď dokázali súpera ubrániť len na 13 bodov. Zatiaľ čo my sme dokázali premeniť aj ťažké strely z diaľky. Dokopy do seredského koša padlo až 5 trojok, zatiaľ čo do toho nášho len jedna. Posledná desaťminútovka mala podobný priebeh ako tretia. V útoku sme boli aktívni, doskakovali sme nie len pod svojím košom, ale hlavne súperovým z čoho sme vyrážali do rýchlych protiútokov. Zápas sme s prehľadom doviedli do víťazného konca a pripísali si siedmu výhru v rade. Zaslúžene nám patrí prvé miesto v tabuľke v celoslovenskej časti súťaže o 1.-8.miesto.

V utorkovej dohrávke kola naši žiaci hostili ŠŠK BSC Bratislava. Prvý zápas sme začali sústredene a už od úvodných minút sme si vytvorili viacbodový náskok. Agresívna obrana zdobila našu hru. Zo získaných lôpt sme sa snažili hrať rýchlo dopredu, čo sa nám aj darilo. Po polčase sme mali na konte už 15 bodový náskok. Druhý zápas pripomínal ten prvý, avšak BSC z náskoku pár bodov ukrojilo. To ale nič nezmenilo a naši žiaci si tak pripísali na konto prvú výhru. Druhý zápas proti tomu istému súperovi však nezačal podľa našich predstáv. Súper začal hrať agresívnejšie a nás to stálo veľa stratených lôpt. Polčasové skóre však lepšie vyznelo opäť pre Inter. Druhý polčas patril nášmu súperovi. Našťastie naši chlapci dokázali ukázať charakter a priviedli aj tento zápas do víťazného konca.

Aj mladší žiaci odohrali svoje dueli na domácej palubovke v HANT Aréne. V sobotu ráno docestovalo do Bratislavy družstvo z Nitry. Úvodný zápas bol od začiatku vyrovnaný. Misky váh sa presýpali z jednej strany na druhú. Prvú desaťminútovku sme ale lepšie zvládli my, keď sa nám podarilo si vytvoriť dvojbodový náskok. V druhej štvrtine sme pritlačili v obrane, vďaka čomu sme si postupne vytvorili až 24 bodový náskok. Snaha Nitry vrátiť sa do zápasu nebola až taká dôrazná a my sme postupne zvyšovali svoje skóre, ktoré sa zastavilo na stave 77-45. Aj druhý zápas mal víťaznú koncovku pre Inter. Úvodné minúty sa na rozdiel od prvého zápasu vyvíjali lepšie pre nás. 6 bodový náskok dával predzvesť ako sa ďalšie minúty budú vyvíjať. Nitra však nezložila zbrane a druhú štvrtinu vyhrala v pomere 11-10. Do druhého polčasu sme vstúpili odhodlane dotiahnuť zápas do úspešného konca a pripísať si tak už 18. výhru v rade. Tak sa aj stalo. Za zmienku stojí 30 bodov Sama Siváčka.

Náš posledný zástupca počas tohto víkendu boli naši najmladší. Mladší mini nemuseli cestovať ďaleko. Na základnej škole Pankúchová ich privítalo družstvo MBK Karlovka „B“. V zápase sme dominovali počas celého priebehu duelu. Ani na minútu sme nedovolili Karlovke pomyslieť nad možnou výhrou. Naši chlapci si schuti zastrieľali a ukázali v čom tkvie ich sila. Skóre zápasu sa prestalo počítať už na začiatku tretej štvrtiny, keď rozdiel narástol na úctyhodných 50 bodov. Posledné minúty sa už dohrávali v priateľskej atmosfére na obidvoch stranách palubovky. Našim mini žiakov patrí po tomto víkend druhé miesto s bilanciou 7 výhier a 1 prehra.

Starší žiaci:

BK Inter Bratislava – BK Lokomotíva Sereď 81 – 62 (15-13, 24-26, 23-13, 19-10)

BODY: Boros 23, Róka 16, Koller 11, Hladký 8, Minarovjech 7, Malovec 6, Rančík 5, Ďurečko 3, Lűttmerding 2, Jančok 0, Weber 0, Hudec 0 Tréner: K. Wimmer TH: 24/17 – 31/17 FAULY: 27 – 26 TROJKY: 5 – 1

Žiaci:

BK Inter Bratislava – ŠŠK BSC Bratislava 69 – 58
BK Inter Bratislava – ŠŠK BSC Bratislava 64 – 60

Mladší žiaci:

BK Inter Bratislava – BKM SPU Nitra 77 – 45 (16-14, 28-6, 17-10, 16-15)

BODY: Siváček 14, Mocinec 12, Voštinár 10, Minarovjech 9, Golian 8, Baďura 8, Ure 4, Mikuš 4, Tvrdoň 4, Sanchez 2, Gurčík 2, Šabo 0 Tréner: K. Wimmer TH: 17/8 – 18/9 FAULY: 18 – 16 TROJKY: 0 - 0

BK Inter Bratislava – BKM SPU Nitra 73 – 38 (20-14, 10-11, 24-10, 19-3)

BODY: Siváček 30, Minarovjech 8, Golian 8, Tvrdoň 6, Mocinec 6, Gurčík 4, Šabo 2, Baďura 2, Ure 2, Sanchez 0, Mikuš 0 Tréner: K. Wimmer TH: 12/5 – 25/10 FAULY: 20 – 11 TROJKY: 0 – 0

Mladší mini žiaci:

MBK Karlovka Bratislava „B“ – BK Inter Bratislava 2 – 53 (2-22, 0-29, 0-2, pravidlo SBA o dosiahnutí rozdielu v skóre o 50 bodov sa prestane v stretnutí počítať skóre)

BODY: Valocsay 10, Józsa 9, Gašaj 8, Boros 4, Fulop 6, Kováčik 4, Gregor 4, Vlček 2, Šándor 2, Šebesta 2, Lukjanec 2, Homola 0, Lauko 0, Greenblum 0, Ďuričkovič Tréner: M. Rosival TH: 6/0 – 2/1 FAULY: 3 – 5 TROJLY: 0 - 0