Lídra sme tento raz príliš nepotrápili

Spišskí Rytieri – Inter Bratislava 103:88

(32:26, 31:19, 20:21, 20:22)

ZÁPLETKA: Trikrát v tejto sezóne už Inter narobil Spišiakom problémy. V lige ich dvakrát zdolal (77:74 doma, 93:87 vonku), raz im tesne podľahol (88:91). Títo súperi na seba narazili aj vo štvrťfinále Slovenského pohára, kde Rytieri zvíťazili 94:82. V lige teraz ťahali deväťzápasovú sériu, zaokrúhliť ju mohli práve proti Bratislavčanom. A nakoniec aj zaokrúhlili...

PRIEBEH: Inter od začiatku nechával v defenzíve domácim dostatok priestoru. A keď ho ja nenechal, udreli spoza oblúka. Tým otvorená partia zjavne vyhovovala. Prvý polčas vyhrali 63:45, keď v oboch štvrtinách prekonali 30-bodovú hranicu. Náskok im po zmene strán stačil na to, aby kontrolovali vývoj stretnutia a bez väčších ťažkostí dokráčali k jednoznačnému víťazstvu 103:88. Interisti síce zápas nezabalili, ale na zvrat nemohli ani pomyslieť.

REČ ČÍSEL: Oba tímy strieľali spoza trojkového oblúka s výbornou 50-percentnou úspešnosťou... Rozdiel v doskokoch nebol dramatický, Inter ich mal o čosi menej: 30-37. Dosiahol však viac asistencií 23-22, no aj strát 13-10... Jonas Zakas sa pripomenul 23 bodmi, Tomas Zdanavičius dosiahol ďalšie double-double za 22 bodov a 10 doskokov. Veterán Marek Kozlík sa zaskvel 17 bodmi za necelých 20 minút, ktoré strávil na palubovke.

ČO ĎALEJ? V sobotu 11. februára čaká interistov šláger 23. kola, keď doma, v hale na Vietnamskej ulici, privíta úradujúceho majstra z Levíc. Začiatok zápasu proti Patriotom je o 17.00. Lístky je možné si kúpiť aj v predstihu z pohodlia domova prostredníctvom siete Predpredaj.sk.