Aktuality

Aleksandar Vlahovič je späť!

Hoci Inter Bratislava zatiaľ neohrozene vládne Slovenskej basketbalovej lige, keď vyhral 18 z 20 doterajších stretnutí, nechce pred blížiacim sa februárovým finálovým turnajom Slovenského pohára a aprílovým play-off nechávať nič na náhodu. Káder žlto-čiernych sa postupne zúžil, voľné zostávali aj dve legionárske miesta. Preto neprekvapuje, že úradujúci majster sa rozhodol posilniť káder. Na Pasienky sa tak vracia dobre známa tvár, prichádza Aleksandar Vlahovič.

Srbský rozohrávač absolvoval vo farbách Interu ročníky 2016/17 a 2017/18. V prvom prípade pomohol Bratislavčanom k zisku majstrovského titulu, v druhom sa musel uspokojiť s bronzom. V SBL odohral za žlto-čiernych dovedna 90 duelov, pričom v prvej sezóne sa mohol pochváliť priemermi 13,7 bodu a 4,5 asistencie na zápas, v druhej mal 13,9 bodu a 5,2 asistencie. Nebezpečný bol najmä spoza trojkového oblúka. Predchádzajúci tréner Oliver Vidin mu zveroval najmä dirigentské povinnosti, no „Vlacho“ (či „Vlahy“) dokazoval, že efektívny vie byť aj na pozícii „dvojky“, napríklad vedľa Gorana Bulatoviča.

Príchodom 29-ročného a 191 cm vysokého rodáka z Nového Sadu značne vzrastie sila Interu na perimetri i opcie, ktoré majú kouč Aramis Naglič s asistentom Danilom Rakočevičom pri koncipovaní ofenzívnej hry.

„Sezóna je dlhá a my máme navyše za sebou aj účinkovanie v Európskom pohári FIBA, ktoré nás stálo nemálo síl,“ objasňuje generálny manažér Michal Ondruš, prečo padla voľba práve na Vlahoviča a pokračuje: „Neustále sa boríme so zdravotnými problémami našich hráčov a výpadkami v zostave. Hlavná časť sezóny sa blíži. My sme sa celkom dlho obzerali po posile na perimeter a nakoniec sme sa rozhodli pre hráča, ktorého detailne poznáme a vieme, čo od neho môžeme očakávať. Potrebuje minimum času na aklimatizáciu. Veríme, že sa takto posilníme a vystužíme naše rady pred hlavnou fázou sezóny.“

Dodávame, že Aleksandar Vlahovič bol naposledy hráčom slovinského Tajfunu Sentjur. Uplynulý ročník strávil v rumunskej Steaue Bukurešť. Na Slovensku v minulosti hrával aj za košických „býkov“, ktorým v ročníku 2015/16 pomohol prebojovať sa do semifinále SBL. Predtým pôsobil v kluboch CSM Oradea, Černo More Port Varna, KK Kraljevo, Falco KC Szombathély, Fortress Jaszberény, či CSU Ploiesti. 


Zoznam aktualít

Naši partneri