Komárno ani Lučenec už nepreskočíme

BC KOMÁRNO – INTER BRATISLAVA 79:73

(14:21, 26:21, 15:23, 24:8)

ZÁPLETKA: Komárno aj Inter, rovnako ako Lučenec, mali pred stretnutiami 27. kola v Niké SBL identickú bilanciu 13 víťazstiev – 13 prehier. Bolo evidentné, že posledné dve kolá dajú odpoveď, kto do play-off postúpi zo štvrtej, kto z piatej a kto zo šiestej pozície a či začne v sobotu 1. apríla svoju sériu doma alebo na súperovej palubovke. Bratislavčania si dosiaľ s Komárňanmi zmerali sily trikrát, pričom uspeli raz a dvakrát prehrali. Z týchto meraní síl mali negatívne skóre -9. Aj to boli dôležité súvislosti, ak by žlto-čierni chceli svojho rivala v konečnom zúčtovaní ešte preskočiť.

PRIEBEH: V úvode sa súperi vystriedali vo vedení, Inter z 12:12 odskočil na 18:12 a prvú štvrtinu vyhral 21:14. Na začiatku druhej časti sa opakovane odpútal na sedem bodov, ale už v 15. minúte domáci vyrovnali na 29:29. Vyrovnané bolo aj neskôr – 34:34 a 40:40, no na prestávku odchádzali s tesným náskokom 42:40 Bratislavčania.

V druhom polčase sme boli opäť svedkami dobre známeho scenára: žlto-čierni najprv zahrali ako z partesu, v 28. minúte tak po trojke Jonasa Zakasa viedli 61:47 a do poslednej časti išli s náskokom 66:55. Lenže potom zbytočne znervózneli, Komárňania v 34. minúte vyrovnali na 68:68, ba „nadopovaný“ týmto úspechom a hnaní vpred fanúšikmi si do 38. minúty vybudovali náskok 79:70. Žlto-čierni boli zjavne nervóznejší, rozhodcovia im opakovane nadeľovali technické chyby a v závere tak už nemohlo byť na zvrat ani pomyslenia. Už ani nepočítame po koľký raz v tejto sezóne sa naplnil obdobný scenár a Inter nezvládol dobre rozohranú partiu. Prehral 73:79.

REČ ČÍSEL: Bilancia s Komárnom 1-3, bilancia s Lučencom 0-4. Ani jedného z týchto súperov už nemá Inter šancu preskočiť, a tak v základnej časti, v ktorej istý čas aj viedol, obsadí šiestu pozíciu... Vo väčšine ukazovateľov vidno obdobné čísla, no rozdiel bol v trestných hodoch, ktoré domáci premieňali so 100-percentou úspešnosťou, kým hostia len s 53-percentnou... Komárnu tiež pomohla nadpriemerná trojková streľba na úrovni 45% (Inter mal 32%), za dva body boli však o málo úspešnejší Bratislavčania (52% - 48%), no rozdiel bol len minimálny.

ČO ĎALEJ? V základnej časti nás čaká už len posledné domáce stretnutie. Odohráme ho v sobotu 25. marca v netradičnom čase od 18:00. Keďže v rámci posledného kola sa musia všetky zápasy odohrať v rovnakom čase, nehráme o piatej, ale až šiestej večer. A privítame silného súpera, ktorý sa zviezol na víťaznej vlne, ovládol Slovenský pohár a vedený bývalým koučom Interu Olegom Meleščenkom, sa v Niké SBL vyšplhal na druhú priečku za Spišských Rytierov a zároveň pred úradujúcich majstrov Levických Patriotov. Inter však ani v prípade, že zvíťazí a Komárno i Lučenec v poslednom kole zaváhajú, už nemá šancu posunúť sa nahor. Do play-off vstúpi 1. apríla zápasom na súperovej pôde. Teraz ide už len o to, kto bude tým súperom, teda či na tretej priečke skončia Levice alebo na ňu ešte spadne Svit.

ŠTATISTIKY:

KOMÁRNO: Stuckey 20, Gatling 13, Markovič 12, Djordjevič 7, Gašič 6 (Volárik 15, Danielič 3, Pipíška 3, Dolník 0).

Tréner: Z. Jovanovič.

INTER: Zakas 20, Zdanavičius 15, Moorman 14, M. Koller 6, Hudec 6 (Bulatovič 11, D. Koller 1).

Tréner: D. Rakočevič.

TH: 7/7 – 15/8.

FAULY: 20 – 19.

TCH: 31. Gašič - 37. tréner hostí, 37. a 38. lavička hostí.

TROJKY: 31/14 – 28/9.