Aktuality

V stávke je prvá priečka!

Zhustený program Interu pokračuje. Zverenci trénera Aramisa Nagliča nastúpia dnes na tretí ligový duel v priebehu štyroch dní. Takéto horúčkovité tempo je faktickým dôsledkom účasti Interu vo FIBA Europe Cupe, kde sa predstaví od 23. októbra v základnej A-skupine. Dovtedy toho musí stihnúť naozaj požehnane, vrátane stretnutia so súperom, ktorý v uplynulom ročníku síce skončil posledný, no do tej aktuálnej vstupuje s prebudovaným kádrom, rešpektovaným koučom i smelšími ambíciami. Reč je, samozrejme, o Lučenci.

V stredu zverenci trénera Nagliča zvládli prestížnu konfrontáciu na pôde Levíc (75:65), už o deň neskôr si pripísali aj povinné víťazstvo nad Spišskou Novou Vsou (95:67). Celkovo tak ťahajú úctyhodnú sériu 27 ligových víťazstiev v rade. Ak sa nemá dnes skončiť, musia hodiť za hlavu únavu spôsobenú nedostatkom času na regeneráciu a potvrdiť dobrý štart do sezóny, po ktorom s bilanciou 3 – 0 vedú pelotón SBL. Práve pred Lučencom.

Lučenčania isto nepredajú kožu lacno. Do sezóny vstúpili víťazstvom nad Komárom (83:75) a že to nebola náhoda potvrdili v stredu výhrou nad Prievidzou (78:67). Hrali tak suverénne, až je ťažké uveriť, že tento tím skončil v minulej sezóne posledný. Pravda, cez leto sa radikálne obmenil káder, prišiel tréner Jankovič, a tak Bratislavčanov dnes nečaká žiadny fackovací panák, ale súper, ktorého treba brať vážne.

X

POVEDAL PRED ZÁPASOM

Aramis NAGLIČ (tréner Interu): „Čaká nás veľmi dobrý súper, ktorý začal sezónu výborne. Hrajú dobre, sú rozbehaní. Je to strelecké mužstvo. Neviem, ako bude vyzerať naša rotácia na pivote, ale dúfam, že vydržíme. Sme doma, sme favoriti a skúsime vyhrať aj tento zápas.“

X

JE DOBRÉ VEDIEŤ

- Dôležitou persónou v tíme Lučenca je reprezentant Jaroslav Musil. Ten do ligového kolotoča vstúpil ako hráč Interu, s ktorým vybojoval dva majstrovské tituly a dvakrát vyhral pohár.

- Lučenec je majster Slovenska z rokov 2004 a 2006, no po návrate medzi elitu v roku 2016 prišlo najprv 7. miesto, potom ročná pauza a v minulej sezóne posledné 9. miesto. 


Zoznam aktualít

Naši partneri