Aktuality

Na Pasienky prichádza majster, Inter s ním má nevyrovnané účty

Bude to boj! Na Pasienky prichádza majster a aktuálny líder Niké SBL. Inter Bratislava, historicky najúspešnejší slovenský mužský basketbalový klub, totiž v stredu 20. marca od 18:00 hod. privíta v parádne vynovenej hale na Pasienkoch ambicióznych Levických Patriotov, šampiónov posledných dvoch ročníkov najvyššej súťaže. Teda súpera, ktorý v ostatných rokoch pravidelne štartuje v pohárovej Európe a na nedávnom Česko-slovenskom pohári skončil druhý, keď bol nad jeho sily len český gigant Basketball Nymburk. Inak povedané: silnejší a atraktívnejší súper už v zostávajúcich kolách základnej časti sezóny 2023/24 na Pasienky nepricestuje. Možno až v play-off...

Konfrontácia to bude o to pikantnejšia, že interisti tohto súpera v aktuálnom ročníku ešte nezdolali, ale dvakrát od toho neboli ďaleko. Na prvý vzájomný duel na začiatku ročníka by radšej zabudli, lebo tam žlto-čierni nafasovali  43:79. Lenže už v novembri doma predviedli diametrálne odlišný výkon a nebyť necitlivého rozhodnutia jedného z arbitrov, ktorý v záverečných okamihoch videl a odpískal kontroverzný faul (o ktorom sú dodnes mnohí presvedčení, že vôbec nebol), mohli Bratislavčania získať skalp majstra. Naposledy v januári v Leviciach doplatili interisti na slabší výkon v tretej perióde a hoci hrýzli až do konca, prehru 89:96 už neodvrátili.

Jedno je ale isté, kým naposledy proti Nitre to na Pasienkoch bola po väčšinu času ofenzívna exhibícia, teraz to bude urputný boj. A chalani pod vedením kouča Danila Rakočeviča veria, že fanúšikovia ich v tom nenechajú samotných, ale poženú ich vpred. Medzi nimi celkom isto nebudú chýbať ani známe tváre. Niektoré sediace v Celebrity Row, iné „inkognito“ na tribúnach ikonickej arény. 

Lístky sú už dostupné na bkinter.sk. A netreba sa báť prísť na Pasienky aj o čosi skôr, pozrieť si halu, dať si niečo dobré v našom bufete, prípadne pozrieť „merch“ vo fan shope a stretnúť sa s priateľmi. Nudiť sa nebudete ani pred zápasom, ani počas neho a určite ani počas prestávok, ktoré vyplní atraktívny sprievodný program.

Vidíme sa v stredu na Pasienkoch, priatelia!


Zoznam aktualít

Naši partneri