Aktuality

Prvý súboj dôležitejší než kedykoľvek predtým

Termín: streda 14. apríla od 17:00

3,2,1... Štart! Začína sa play-off Niké Slovenskej basketbalovej ligy 2020/21. Inter doňho vstupuje zo štvrtej pozície ako ešte stále úradujúci šampión z roku 2019. Vo štvrťfinále narazí na BKM Lučenec.

Prvé kolo sa hrá len na dve víťazstvá, preto je mimoriadne dôležitý hneď prvý zápas. Inter v ňom má výhodu domáceho prostredia. Proti Lučencu ju dokázal dosiať vždy využiť. S týmto súperom má zatiaľ bilanciu 5-2, z toho 4-2 v lige a 1-0 v semifinále Impuls-Leasing Slovenského pohára. Doma s ním odohral tri ligové a jeden pohárový duel so stopercentnou úspešnosťou. V tomto trende, chcú žlto-čierni, pochopiteľne, pokračovať aj v play-off.

Už postup do vyraďovacej časti predstavuje pre mladý kolektív vedený trénerom Olegom Meleščenkom úspech. Pripomeňme si, že ruský odborník prebral tím na poslednom mieste, no počas sezóny ho dokázal vytiahnuť na druhú priečku a útočiť na vedúcu pozíciu. Aj únava, vynútené prestávky, karanténa, zranenia a absencie sa podpísali pod pokles formy a pád na stále solídnu konečnú štvrtú pozíciu. „Spravili sme nejaký krok vpred,“ vraví tréner Meleščenko, keď sa díva na hru a výsledky svojich zverencov v základnej časti, a pokračuje: „Chcem, aby sme ďalej napredovali, hoci viem, že play-off je iná súťaž. Teraz budú mať všetky mužstvá a všetci hráči iný prístup a viac zodpovednosti . Kto to lepšie vyrieši, bude aj celkovo lepší. My máme mladý tím, ale už čosi vieme, Ak to prenesieme do play-off, určite nám to pomôže.“ Správne naladiť sa žlto-čierni dokázali minulú sobotu, keď deklasovali Prievidzu 88:35.

Lučenec ako súpera dobre poznáme. Lenže rovnako tak Lučenčania poznajú Inter. Navyše ide o protivníka ťažko predvídateľného, ktorý počas sezóny viackrát zažiaril, no zároveň párkrát aj o kus zaostal za svojim štandardom. Možno mu chýba vyložený líder, čo viackrát podčiarkol aj tréner Peter Jankovič. Na druhej strane, v kádri BKM je viacero basketbalistov, ktorí dokážu predviesť výborné výkony a ak im vyjde deň, tak byť aj povestným „X-faktorom“. Kouč Meleščenko podotýka: „Každý mančaft pozná svojich súperov. Pomaly vieme, aké šortky nosia, ak to trocha preženiem. Tu už sotva čímsi udivíte, môžete len trošičku prekvapiť niečím malým v obrane, niečím v útoku, a to aj pre krátkosť času. Na to, aby ste čosi zmenili úplne, potrebujete veľmi rozumných starších hráčov, čo momentálne nemáme. Som však spokojný s tým, čo máme a ako pokračujeme. Áno, takmer na dva mesiace sme vypadli z formy, ale to sa stáva asi každému mužstvu. S tým sa treba vedieť vyrovnať. Do play-off nastúpime s chuťou a uvidíme, čo sa stane.“

Séria sa začne v stredu od 17:00, druhý zápas je na programe v Lučenci v sobotu, rovnako od 17:00. Prípadný rozhodujúci duel by prišiel na rad o týždeň. Druhú dvojicu tvoria Svit a Prievidza, ktorých zápasy sa začínajú v stredu aj v sobotu o 19:00. Zároveň pripomíname, že prví dvaja po základnej časti, teda Levice a Spišská Nová Ves, sa kvalifikovali priamo do semifinále a v prvom kole play-off tak majú voľno.

X

UŽITOČNÉ LINKY

SÚPISKU INTERU NÁJDETE TU

SÚPISKU LUČENCA NÁJDETE TU

ON-LINE PRENOS SLEDUJTE TU

LIVE ŠTATISTIKY NÁJDETE TU


Zoznam aktualít

Naši partneri