Ako si počínali mladí Interisti

Kadeti v dohrávke kole cestovali v nedeľu do Prievidze. Zápas bol od začiatku veľmi vyrovnaný. Ani my, ani súper sme sa nevedeli viac bodovo odpútať a vytvoriť si tak potrebný náskok. Bojovalo sa o každú loptu, či už pod vlastných, alebo súperovým košom. Prvý polčas, ale lepšie zvládli domáci, ktorí si vytvorili 3 bodový náskok. Do druhej polky zápasu sme vstúpili odhodlane tento stav otočiť v náš prospech. Súper však naďalej predvádzal rýchly a moderný basketbal, čomu sme my dokázali čeliť a prispôsobiť sa tomuto štýlu. Zápas sa lámal až v posledných sekundách duelu, keď dve sekundy pre posledných klaksónom premenili Prievidžania po nacvičenom signály z autu kôš a pripísali si tak výhru v pomere 67-66.

V Hant aréne naši žiaci privítali rovesníkom z MBK Karlovka Bratislava. Oba zápasy sa vyvíjali od začiatku jednoznačne v náš prospech. Už za prvých desať minút hry sme si dokázali vytvoriť potrebný náskok, vďaka ktorému sme oba zápasy doviedli aj do úspešných koncov. Počas ďalších troch štvrtín bodové manko Karlovky postupne rástlo až sa zastavilo na číslach 66-21 respektíve 77-43. Bodovo sa najviac darilo trojici Rančík, Lüttmerding a Webber.

Starší mini žiaci nastúpili cez víkend proti rovesníkom zo Senca. Svoj dvojzápas odohrali na domácej palubovke. V prvom zápase začali výborne. Prvú štvrtinu vyhrali o 13 bodov a druhú až o 17 bodov. V zápase ťažili najmä z výbornej obrany, vďaka ktorej súpera nepustili takmer k ničomu. Zo získaných lôpt sme dávali jeden ľahký kôš za druhým. V druhom dueli naši chlapci začali trošku rozpačito. Nedarilo sa im premieňať koše z vytvorených pozícií a tak náskok narastal pomalšie. Našťastie obranu predvádzali stále výbornú a tak si v sobotu pripísali dve výhry a aj naďalej kraľujú priebežnej tabuľke.